Piotr Szczurowski

Trener

Trener, analityk, menedżer i nauczyciel akademicki z ponad 20-letnim wszechstronnym doświadczeniem zawodowym w różnego rodzaju organizacjach, pozwalającym mu na spojrzenie na problemy organizacji z wielu perspektyw. Doktor nauk ekonomicznych oraz uczestnik licznych szkoleń z zakresu strategii, finansów, księgowości, kontrolingu, marketingu, zakupów, negocjacji, kontroli i audytu wewnętrznego.

wyślij zapytanie do trenera
Piotr Szczurowski

O mnie

Dlaczego szkolę?

Szkolę, ponieważ to lubię. Lubię dzielić się z innymi swoją wiedzą, ale też słuchając innych, wymieniając się doświadczeniami z nimi, pozyskiwać nową. Mam bowiem świadomość tego, że gdy mówimy, to mówimy tylko to, co już wiemy, słuchając zaś, dajemy sobie szansę na dowiedzenie się czegoś nowego. Nie przepadam za wykładami, zdecydowanie preferując dyskusje.

Doświadczenie zawodowe:

Przez kilkanaście lat po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania pracowałem, zarówno na stanowiskach specjalistycznych, jak i kierowniczych. Byłem między innymi prezesem zarządu spółki z branży hotelarskiej oraz dyrektorem finansowym przedsiębiorstwa z branży nieruchomości. Po zdobyciu kilkunastoletniego doświadczenia zawodowego o charakterze liniowym zająłem się szkoleniami, a także miałem okazję brać udział w projektach doradczych z zakresu budowania i wdrażania strategii w przedsiębiorstwach. Od dobrych kilku lat szkolę menedżerów i specjalistów w obszarach strategii i jej operacjonalizacji (MBO), kontrolingu czy finansów menedżerskich. W prowadzonych przez mnie do tej pory szkoleniach brały udział między innymi osoby z takich firm jak: BSPiR Energoprojekt Katowice, Credit Agricole Bank Polska, Dajar, EkoWodrol, FTT Wolbrom, GOP Beta, Hermes Polska, Hert, Intermag, Koleje Mazowiecke, KZWM Ogniochron, Lakma Strefa, LPWiK, Marwit, MGMiŻŚ, NFZ, OLPP, OST Gromada, PKF BPO Consult, Pol-Miedź Trans, PRS Wschód, PS Consulting, PSO Maskpol, SMP Poland, Stalprodukt Serwis, Stovit Group, TELS Polska, ULMA Construccion Polska, Wago Elwag, ZCh Police.

Pasje:

Jest ich całkiem sporo. Od dzieciństwa lubię sport, bo to rywalizacja oparta na konkretnych zasadach. Pasjonuję się również nauką i jej istotą, czyli rozumowym dążeniem do prawdy bez przymiotników. Jestem prutenistą, historykiem i genealogiem, a także pasjonatem analizy strategicznej w geopolityce i biznesie. Ponadto, bardzo lubię spędzać czas na wolnym powietrzu, a tam między innymi latać dronami i strzelać z broni pneumatycznej.