Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW (2003) oraz Wydziału Polonistyki UW (2005). W 2010 roku obronił pracę doktorską z zakresu językoznawstwa synchronicznego. Od 2007 roku systematycznie prowadzi zajęcia z zakresu poprawności językowej w komunikacji publicznej – w biznesie, administracji oraz w instytucjach edukacyjnych.
Od przeszło dwudziestu lat zajmuje się badaniem współczesnego języka publicznego – w tym m.in. języka wypowiedzi dziennikarskiej, perswazji i manipulacji politycznej, zmian w polszczyźnie związanych z rozwojem internetu. Przez wiele lat prowadził zajęcia w ramach Uniwersytetu Otwartego UW z poprawnej polszczyzny. Od 2009 do 2021 roku prowadził zajęcia na seminariach Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Obecnie skupia się na samodzielnych szkoleniach realizowanych dla biznesu i administracji. Równolegle prowadzi zajęcia językoznawcze dla studentów oraz młodzieży licealnej.
Prowadzi szkolenia i kursy specjalistyczne z zakresu:
a także:
Szkolił m.in. dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Narodowego Banku Polskiego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie czy sądów okręgowych w Olsztynie, Łomży, Warszawie i Ostrołęce, KGHM Polska Miedź S.A., Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Centrum Projektów Europejskich.
Autor publikacji pt. „Polszczyzna (nie)urzędowa. Redagowanie zrozumiałych pism w instytucjach publicznych”.