Tadeusz Kołecki

Trener

Trener, Konsultant i wdrożeniowiec lean mfg i kaizen oraz systemów klasy ERP.

Certyfikowany trener metod i technik lean mfg i kaizen. Doświadczony menedżer operacyjny zarządzający w firmach międzynarodowych i polskich obszarami lean mfg, logistyką, produkcją, utrzymaniem ruchu oraz zintegrowanymi systemami zarządzania.

wyślij zapytanie do trenera
Tadeusz Kołecki

O mnie

Certyfikowany trener metod i technik lean mfg i kaizen – Kaizen Mgnt System. Doświadczony menedżer operacyjny zarządzający w firmach międzynarodowych i polskich obszarami lean mfg, logistyką, produkcją, utrzymaniem ruchu, jakością oraz zintegrowanymi systemami zarządzania (normy ISO, normy i standardy branżowe).

Dlaczego szkolę?

Pasjonuje mnie drugi człowiek, jego motywacje, kompetencje, osobiste potencjały i ograniczenia oraz jego miejsce, znaczenie i rola w biznesowych systemach operacyjnych. Po wielu latach zarządzania zespołami pracowniczymi w różnych kulturach organizacyjnych firm dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą, aby pomagać omijać rafy i pułapki zarządzania, inspirować, zachęcać do doskonalenia i uzupełniania umiejętności, przełamywać przede wszystkim indywidualne wewnętrzne opory przed podejmowaniem wyzwań, strachem przed zmianami, które są biznesową koniecznością. Bo nic tak nie odziaływuje i motywuje do aktywności innych jak przykład własny.

Doświadczenie

Jestem absolwentem studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na Wydziale Ekonomiki Produkcji i kierunku Organizacji i Zarządzania. Nadto odbyłem studia podyplomowe z zarządzania logistycznego przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Odbyłem szereg szkoleń menedżerskich i w formule Train the Trainers w kraju, i zagranicą (Japonia, Korea Południowa, Francja, Włochy, Niemcy). Posiadam blisko 20-letnie doświadczenie menedżerskie (dyrektor, kierownik) w firmach produkcyjnych z branży elektronicznej, spożywczej, produkcji mebli, poligrafii. W ramach obowiązków menedżerskich dodatkowo byłem liderem wdrożeń systemów ERP, MRP II, SFA, logistyczno-handlowych.

Uzyskałem certyfikat trenera Kaizen Mgnt System międzynarodowej firmy konsultingowej Kaizen Institute założonej przez Massaki’ego Imai. Od wielu lat prowadzę szkolenia zamknięte i otwarte (wiele tysięcy godzin szkoleniowych) oraz wdrażam rozwiązania lean’owe. Przeprowadzałem szkolenia na studiach podyplomowych i MBA organizowanych na polskich uczelniach wyższych z obszaru lean mfg i kaizen.

W ramach lean mfg i kaizen specjalizuję się w następujących obszarach, metodach i technikach: mapowanie strumienia wartości (VSM), mapowanie i balansowanie procesów operacyjnych, 5s, standardy, wizualizacja, zintegrowane łańcuchy logistyczne i logistyka wewnętrzna, gospodarka magazynowa i materiałowa, kanban, daily kaizen, utrzymanie ruchu (szczególnie kobetsu kaizen, AM, PM) i OEE, SMED, sesje dla TOP Mgnt.

Prowadziłem szkolenia i/lub projekty wdrożeniowe w Volvo Bus, CoopersStandard, Getinge, Carlsberg, Velux, Frauenthal (obecnie Hendricson), Cezar (obecnie MPS), Sanitec Koło (obecnie Geberit), Legrand, Vesuvius, Volkswagen, Autostore, Algo, TRW, Axtone, Mikrostyk, SKS Pipes, Ceramika Krasnystaw, H+H Polska, Wienerberger, Superfos, Mittal Steel, Agros, Lacroix, Awilux, Impel, Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska i wielu innych.

Hobby

Jestem miłośnikiem dobrej muzyki (szczególnie klasyczna barokowa). W wolnych chwilach muzykuję (gitara i gitara basowa). Moją pasją sportową  jest hokej na lodzie, dyscyplina zespołowa, którą sam uprawiałem jako uczeń szkoły sportowej. Jeśli czas i obowiązki pozwalają zakładam łyżwy i zmuszam swój organizm do wysiłku fizycznego dla utrzymania formy. Od czasów szkolnych sportowych stawiam zawsze na zespół, bo w nim tkwi siła i droga do sukcesu. Doświadczenie sportowe bardzo mi się przydało w czasie wykonywania obowiązków kierowniczych.

 

Szkolenia zamknięte trenera