Marzena Tyl

Trener AVENHANSEN

Radca Prawny z bogatym doświadczeniem trenerskim. Świadczy obsługę prawną w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego, procedury administracyjnej, ochrony danych osobowych, ochrony informacji niejawnych i dostępu do informacji publicznej. Certyfikowany Mediator wpisany na listę mediatorów Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie (specjalizacja w zakresie prawa gospodarczego, autorskiego, cywilnego, ochrony danych osobowych).

wyślij zapytanie do trenera
Trener Marzena Tyl - szkolenia z AVENHANSEN

O mnie

Dlaczego szkolę

Szkolenia to jeden z atrakcyjniejszych aspektów mojej pracy zawodowej. Ale nie tylko. To przede wszystkim doskonały pretekst do poznawania ludzi, do dzielenia się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Szkolenia to również wyzwanie dla samego trenera, tym bardziej jeśli jego celem jest przedstawienie zagadnień w rzetelny i jednocześnie przystępny sposób. Satysfakcja z sukcesu, którego miarą jest zadowolenie uczestników - bezcenna …


Wykształcenie:

 • Radca Prawny – Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie
 • Certyfikowany Mediator wpisany na listę mediatorów Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie (specjalizacja w zakresie prawa gospodarczego, autorskiego, cywilnego, ochrony danych osobowych)
 • Certyfikowany Compliance Officer 
 • Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • Absolwentka podyplomowych studiów z zakresu Europeistyki na Wydziale Nauk Społecznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • Absolwentka podyplomowych studiów z zakresu nowoczesnych technologii na Akademii Leona Koźmińskiego


Doświadczenie zawodowe:

 • Radca Prawny z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zdobytym w strukturach Agencji Rządowej na stanowiskach w Biurze Wsparcia Inwestycyjnego odpowiedzialnych za weryfikację wniosków o dofinansowanie z Funduszy Unijnych oraz w Departamencie Odwołań odpowiedzialnych za prowadzenie postępowań administracyjnych - odwoławczych i nadzwyczajnych w zakresie przyznania płatności
 • Obecnie radca prawny w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – specjalista ds. ochrony danych osobowych i zarządzania zgodnością
 • Trener prawa współpracujący z największymi wydawnictwami i firmami szkoleniowymi w Polsce
 • Wieloletni współpracownik wiodących kancelarii prawnych
 • Właściciel Kancelarii Radcy Prawnego świadczącej usługi doradztwa biznesowego i prawnego dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych
 • Prelegentka i uczestniczka szkoleń i konferencji naukowych w zakresie prawa oraz kontroli i audytu
 • Wykładowca niepublicznych placówek oświatowych na terenie Krakowa i Warszawy
 • Członek Rady  Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (OIRP) w obecnej kadencji Władz Izby
 • Członek Komisji ds. promocji i wykonywania zawodu Radcy Prawnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie
 • Członek Komisji ds. nowoczesnych technologii przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie


Obszary specjalizacji

Świadczy doradztwo biznesowe i obsługę prawną spółek kapitałowych i instytucji państwowych w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego, procedury administracyjnej. Przygotowuje kompleksowe analizy prawne i przeprowadza audyty w zakresie ochrony danych osobowych. Wspiera w tworzeniu procedur służących eliminowaniu niewłaściwych praktyk, w tym koordynuje procesy związane z kontrolą wewnętrzną, compliance, ochroną danych osobowych i informacji niejawnych. Zapewnia wsparcie prawne startupów. Reprezentuje podmioty gospodarcze przed sądami oraz organami administracji.
 


Moje najciekawsze szkolenie

Każde szkolenie jest wyjątkowe. Z mojej strony wymaga dużego zaangażowania i pełnego profesjonalizmu, zaś ze strony uczestników motywacji i otwarcia się na pozyskanie nowych wiadomości. Moim celem jest sprawienie by wyniesiona ze szkolenia wiedza umożliwiła sprawne i satysfakcjonujące poruszanie się w tajnikach zagadnień prawnych dające tym samym uzasadnione poczucie kontroli nad sferą życia zarówno prywatnego jak i zawodowego.


Prywatnie

Intensywność życia sprawia, że czas wolny na pasje i własny rozwój pozazawodowy stanowi dobro luksusowe, i jako takie nie pozwala na realizację wszystkich pomysłów. Stąd wielką sztuką jest dokonywać wyborów, które pozwolą cieszyć się życiem. Stawiam na to, co szczególnie mnie uszczęśliwia: spotkania z przyjaciółmi, kino i teatr, a zimą narciarskie szaleństwo!

Artykuły Trenera

Najbliższe szkolenia otwarte trenera

Miasto
Termin

Opinie uczestników szkoleń trenera

"Szkolenie przeprowadzone przez trenera w sposób atrakcyjny: duża ilość kazusów - motywujące do dyskusji."
"Profesjonalny trener z mega wiedzą."
"Profesjonalizm, kompetencje, duża ilość przekazywanej wiedzy."
"Profesjonalne, ciekawe przekazywanie wiedzy."
"Praktyczne podejście do skomplikowanej tematyki zawierania umów przy jednoczesnym dogłębnym omówieniu przepisów prawnych."
"Świetna organizacja, super trener, tylko przyjeżdżać i korzystać."
"Bardzo dobra organizacja szkolenia."
"Szkolenie bardzo interesujące, spełniające oczekiwania."
"Bardzo miła pani trener, duża wiedza."
"Pragmatyczne szkolenie nie tylko dla administracji."
"Elastyczność prowadzenia oraz podejmowania tematów."
"Profesjonalna wiedza przekazywana w odpowiedni sposób - polecam!"
Szkolenie spełniło moje oczekiwannia. Trener w odpowiedni sposób przekazał wiedzę. Materiały naukowe bardzo dobrze zostały opracowane.
"Tematyka szkolenia została w pełni zrealizowana, plusem są zadania praktyczne."
"Kompleksowe potraktowanie tematu połączone z licznymi ćwiczeniami praktycznymi."
"Fachowe i klarowne przekazywanie informacji przez prowadzącą szkolenie p. M. Tyl."
"Fachowe i klarowne przekazywanie wiedzy przez panią trener, ciekawostką była duża ilość kazusów jako część praktyczna szkolenia."
"Profesjonalizm prowadzącego."
"Wszystko zgodnie z planem."
Dołącz do zadowolonych uczestników szkoleń