Piotr Fojtik

Trener AVENHANSEN

Trener z zakresu prawa oraz negocjacji biznesowych. Członek Izby Adwokackiej w Krakowie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ukończone studia doktoranckie w Katedrze Prawa Publicznego Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji UJ.

wyślij zapytanie do trenera
trener Piotr Fojtik

O mnie

Dlaczego szkolę


Prowadzenie szkoleń jest dla mnie po pierwsze wyzwaniem, a po drugie możliwością poznania nowych ludzi i innego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość.
Szkolenie daje możliwość podzielenia się z innymi moją wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną, która w przyszłości pomoże innym odnieść sukces w biznesie. Pozwoli również uniknąć przykrości związanych z nieznajomością tzw. "kruczków prawnych".
Szkolenia to z jednej strony praca, ale z drugiej strony również świetna zabawa, integracja i możliwość pomocy w rozwiązaniu problemów innych ludzi.
Powołanie do prowadzenia szkoleń "obudziło się" we mnie za namową moich studentów, dla których od lat prowadzę zajęcia na UJ.


Wykształcenie i doświadczenie zawodowe

 

  • Adwokat
  • Arbiter Sądu Polubownego Meritum z siedzibą w Krakowie
  • Ukończone studia doktoranckie w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie - studia podyplomowe przy współpracy z Izbą Skarbową w Krakowie
  • Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Prawa i Administracji
  • Członek Izby Adwokackiej w Krakowie
  • Wieloletni pracownik i konsultant wiodących kancelarii prawnych
  • Doradca biznesowy i prawny klientów instytucjonalnych
  • Projekt Menedżer oraz Senior Risk Manager wielu projektów optymalizacji procesów sprzedaży usług finansowych oraz projektów wdrożeniowych produkty finansowe dla Grupy PZU S.A.
  • Wykładowca na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie


Obszary specjalizacji


Specjalizuję się w problematyce prawa cywilnego oraz spółek; przygotowywania, negocjowana i analizy kontraktów handlowych ze szczególnym uwzględnieniem procesów inwestycyjnych w obrocie nieruchomościami. Nadto moje zainteresowania skupiają się w obszarze prawa antymonopolowego i konsumenckiego, prawa na dobrach niematerialnych, prawa ubezpieczeniowego oraz zamówień publicznych.
Na co dzień reprezentuje również Klientów w sporach sądowych oraz negocjacjach biznesowych i mediacjach. Moje doświadczenie jest związane także z zarządzaniem i sprzedażą usług w korporacjach finansowych, obsługą i analizą ryzyka. W swojej praktyce zetknąłem się również z problematyką zarządzania personelem, projektami oraz czasem.
Swoje doświadczenie praktyczne zbudowałem również na wiedzy, którą ciągle zgłębiam, prowadząc zajęcia dla studentów na UJ.
Moje podejście do biznesu jest połączeniem rozwiązań ekonomicznych, prawnych, a ponadto pragmatycznych.


Moje najciekawsze szkolenie


Szkolenia przygotowywane przeze mnie prowadzę w miłej i sympatycznej atmosferze współpracy, polegającej na połączeniu zagadnień teoretycznych z rozwiązywaniem praktycznych problemów. W mojej ocenie najistotniejszym elementem szkoleń jest "zabranie" przez każdego z uczestników tego szkolenia ważnej dla siebie jego części.


A zupełnie prywatnie


Poza zawodowo jestem osobą aktywnie uprawiającą sport (koszykówka, piłka nożna, narciarstwo). Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi.
W wolnych chwilach gotuje, a niektórzy twierdzą, że nawet całkiem dobrze. 

Opinie uczestników szkoleń trenera

Bardzo dobry praktyk i świetny wykładowca
"Rzeczowe przekazanie informacji"
Sposób przeprowadzenia szkolenia był zaskakujący jak na prowadzenie przez na osobę, która jest prawnikiem. Szkolenie było zrozumiałe, wyjaśnienia były na przykładach.
"Przykłady dotyczące problematyki KPA"
Szkolenie ciekawe, merytoryczne, spełniło moje oczekiwania. Materiał przekazany w sposób interesujący i zrozumiały.
Praktycznie - na temat
Szkolenie prowadzone bardzo rzeczowo
W sposób jasny i przejrzysty przekazywany był materiał
Bardzo dobry przekaz prowadzącego
Dołącz do zadowolonych uczestników szkoleń