Rafał Błachowski

Trener

Trener, przedsiębiorca, doświadczony menager. Pasjonuje się i specjalizuje w tematach związanych z technikami komunikacji, mową ciała, budowaniem trwałych relacji. Zarządzał jednymi z największych projektów targowych Międzynarodowych Targów Poznańskich: Motor Show i Poznań Gam Arena.

wyślij zapytanie do trenera
Rafał Błachowski

Był wiceprezesem nowoczesnego Centrum Konferencyjno-Targowego Expo Mazury w Ostródzie, gdzie odpowiadał za budowanie i zarządzanie Centrum Konferencyjnego, Dział Eventów i Dział Marketingu.

Podczas zajęć stawia na interaktywność. Swoje programy szkoleniowe opieraa w głównej mierze na bezpośrednich doświadczeniach zawodowych, preferuje na zajęciach pracę grupową i warsztaty z wykorzystaniem kamery video. Jako trener z sukcesami budował systemy wartości i odpowiadających im zachowań w przedsiębiorstwach i szkołach.

 

Dlaczego szkolę?

Bowiem nader mocno cenię w życiu wyzwania i możliwość pomagania innym. Każdy projekt szkoleniowy to nowe wyzwanie, każde skutecznie przekazanie narzędzie do wykorzystania przez Uczestnika w życiu rzeczywistym daje najlepszą motywację do dalszej pracy. Uwielbiam projektować szkolenia, tworzyć ich spójny scenariusz, poszczególne części i dobrą puentę. Cenię szkolenia za ich dynamiczność i dyskusje, za możliwość poznawania wyjątkowych ludzi i za to, że sam dzięki nich się uczę i wciąż udoskonalam warsztat. Jestem przekonany, że każdy człowiek ma potencjał (choć czasami niewłaściwie zdiagnozowany), ale nie każdy ma odpowiednią postawę, dlatego bardzo lubię pracować na postawach. To zawsze połowa sukcesu.

 

Doświadczenie zawodowe

Posiadane kwalifikacje z zakresu zarządzania projektami i realizacji strategicznych dla przedsiębiorstwa projektów zdobywał m.in. w ramach:

  • pełnienia obowiązków Członka Zarządu Expo Mazury odpowiedzialnego za marketing korporacyjny, Centrum Konferencyjne oraz Dział Eventów
  • pełnienia obowiązków Dyrektora Projektów Motor Show, Poznań Game Arena i Electronic Sports World Cup, realizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie
  • pełnienia obowiązków prowadzącego i koordynatora autorskiego projektu w ramach procesu budowy misji, wizji i systemu wartości dla m.in. Aquanet, cdp.pl, Strima i Zamet Industry

 

Obecnie dzieli się doświadczeniami prowadząc warsztaty szkoleniowe dla kadry managerskiej średniego i wyższego szczebla.

 

SPECJALIZACJA:

  • Sprzedaż, negocjacje, obsługa Klienta

Doświadczenia zawodowe w wyżej wymienionych zakresach:

* Budowanie długoletnich relacji biznesowych z polskimi oddziałami międzynarodowych korporacji, przede wszystkim w branży motoryzacyjnej i nowych technologii oraz z setkami mniejszych przedsiębiorstw:

- bieżąca obsługa Klientów, w tym ścisła współpraca przy kreowaniu i realizacji realizowanych przez Klientów projektów,

- przygotowywanie ofert,

- prezentacje biznesowe,

- negocjacje cenowe i warunków współpracy,

- przygotowywanie i finalizowanie umów, etc.

* Kreowanie, przygotowywanie i sprzedawanie:

- pakietów sponsorskich (sukcesy m.in.: BZ WBK, VISA, Allegro, Intel, HP i inni), 

- partnerskich pakietów medialnych (sukcesy m.in. Grupa TVN, Onet.pl, Grupa Time, Wydawnictwo Bauer i inni)

- ofert handlowych (sukcesy m.in. Toyota Motor Poland, Ford Polska, AMD Polska i wielu, wielu innych)

 

  • Zarządzanie zespołem, projektem, zmianą

Doświadczenia zawodowe w wyżej wymienionych zakresach:

* Zbudowanie i zarządzanie Działem Eventów i Centrum Konferencyjnym w strukturze Expo Mazury na stanowisku Członka Zarządu

* Opracowanie i wdrażanie zasad organizacji pracy w ramach tworzenia projektów targowych Expo Mazury

* Zbudowanie strategii marketingowej przedsiębiorstwa jako Członek Zarządu Expo Mazury odpowiedzialny za działania marketingowe

* Zarządzanie projektami, które dzięki dynamicznemu rozwojowi uzyskały status liderów w swoich branżach: motoryzacyjnej (największe targi motoryzacyjne w Polsce: Motor Show) i nowych technologii (największe w kraju wydarzenia z zakresu nowych technologii i elektronicznej rozrywki Poznań Game Arena i ESWC Poland)

* Zarządzanie i współpraca z zespołem i wspólne osiąganie z roku na rok coraz lepszych wyników (wzrosty najważniejszych wskaźników na poziomie kilkuset procent); kreowanie i zarządzanie liderami

* Kształtowanie strategii rozwoju projektów, kształtowanie polityki cenowej i strategii marketingowej projektów

* Zarządzanie pracą ludzi i projektami, przy których pracowało
(w zależności od harmonogramu) od 5 do ponad 100 osób

 

  • Wystąpienia publiczne i prezentacje biznesowe

Doświadczenia zawodowe w wyżej wymienionych zakresach:

* Przygotowanie i prowadzenie dziesiątek prezentacji biznesowych dla Klientów z branży nowoczesnych technologii (m.in. Intel, Microsoft, Asus, LG, AMD, Nokia, HP, Samsung i innych), motoryzacyjnej (m.in. Ford Polska, Ferrari Warszawa, Kia Motor Poland, Volkswagen Group Polska i innych) oraz innych branż (m.in. BZ WBK, VISA, Allegro, Grupa TVN, Mobil 1i innych)

* Przygotowywanie i prowadzenie konferencji prasowych (produktowych) dla grona kilkudziesięciu dziennikarzy (m.in. konferencje w Polskiej Agencji Prasowej, Centrum Prasowym MTP)

* Wystąpienia telewizyjne studyjne (TVN, WTK), wystąpienia telewizyjne na żywo (TVN 24, Polsat News), setki wypowiedzi telewizyjnych i radiowych (TVP, TVN, Polsat, Radio Zet, Radio RMF i wiele innych)

 

  • Kultura organizacyjna, wartości firmy, diagnoza problemów i ich rozwiązania

Doświadczenia zawodowe w wyżej wymienionych zakresach:

* Realizacja autorskiego projektu „Wartości w organizacji”, którego celem było zbudowanie wspólnie z pracownikami wszystkich szczebli w organizacji kluczowych dla firmy wartości i zasad działania zgodnie z nimi (projekty dla Aquanet, cdp.pl)

* Zbudowanie Kodeksu Zachowań w oparciu o wypracowane wartości (projekty dla Aquanet, cdp.pl)
* Wdrożenie istniejących już wartości i diagnoza kluczowych problemów przedsiębiorstwa wraz z konkretnymi propozycjami ich rozwiązania wypracowanymi podczas warsztatów przez pracowników (projekt dla trzech zakładów Zamet Industry: Pioma w Piotrkowie Trybunalskim, Fugo w Koninie oraz Mostostal w Chojnicach)

* Organizacja i nadzór nad wdrożeniem projektu „Wartości w organizacji” w Expo Mazury

 

  • Techniki komunikacyjne, mowa ciała w komunikacji sprzedażowej i podczas negocjacji

Doświadczenia zawodowe wykorzystywane we wszystkich wyżej wymienionych zakresach.


 

Hobby

Dwie wspaniałe córki. Ponadto zawsze muzyka, najlepiej rockowa, na której wychowywałem się podczas 9-letniej pracy w radio. Zawsze rower – w plenerze lub zimą stacjonarnie. Zawsze kino – najlepiej raz na miesiąc maraton filmowy od razu od rana do późnej nocy, co kilkukrotnie już mi się udało – wspaniały relaks! I na koniec: zawsze piłka nożna – w wydaniu telewizyjnym i rzeczywistym. Ps. O książkach nie piszę – to „oczywista oczywistość” ;)

 

Najbliższe szkolenia otwarte trenera

Miasto
Termin