Andrzej Zabawa

Trener AVENHANSEN

Trener - praktyk, certyfikowany coach, konsultant biznesowy. Nastawiony na efekt, praktyk z dużym doświadczeniem biznesowym w sprzedaży, zarządzaniu operacyjnym jak też rozwoju kompetencyjnym pracowników. Prowadzi szkolenia biznesowe oraz dla organizacji społecznych.

wyślij zapytanie do trenera
Trener Andrzej Zabawa szkolenia AVENHANSEN

O mnie

Trener - praktyk, certyfikowany coach, konsultant biznesowy.

"Nauczenie się definiujemy, jako zmianę w zachowaniu. Niczego się nie nauczyłeś, dopóki nie możesz podjąć działania i wykorzystać tego, czego się uczyłeś."

Kenneth Blanchard


Wszystko to, co przekazuję uczestnikom szkoleń, oparte jest na niezwykle dużym doświadczeniu życiowym i zawodowym. Z tego doświadczenia czerpię przykłady działań zakończonych sukcesem, jak też takich, nie do końca udanych, które można potraktować, jako dobrą naukę.

Jestem nastawionym na efekt praktykiem, z dużym doświadczeniem biznesowym w sprzedaży, zarządzaniu operacyjnym, wspieraniu w rozwoju pracowników.

Motywuję do zmiany, pracuję energicznie i z dużym poczuciem humoru, skierowany jestem w działaniach na rozwój innych i własny, inspiruję do działania i kreatywności, potrafię wydobyć potencjał. Staram się łączyć poezję z prozą.

 

Doświadczenie zawodowe

Jestem trenerem od 9 lat, mam za sobą kilka tysięcy godzin na sali szkoleniowej, kilkaset sesji coachingowych i zrealizowane projekty obsługi klienta i merchandisingu w kilku sieciach handlowych, projekty usprawnienia procesu organizacji sprzedaży oraz liczne projekty w zakresie HR. Pomogłem także wielu osobom poradzić sobie z codziennym stresem w pracy.

Prowadzę szkolenia biznesowe, dla organizacji społecznych, administracji, placówek opieki zdrowotnej; wdrażam zmiany w firmach, pomagam tworzyć standardy efektywnej komunikacji i obsługi klientów. Wspieram w pozytywnej zmianie postaw zespołów, pracowników i liderów.

 

Dlaczego szkolę:

Szkolę, ponieważ głęboko wierzę w sens wykonywanej przeze mnie pracy. Wierzę w to, że każdy człowiek ma w sobie wystarczająco duży potencjał, aby osiągać sukcesy, podnosić poziom swoich umiejętności. Z satysfakcją przyjmuję fakt, że mogę podzielić się z innymi ludźmi moim doświadczeniem i wiedzą.

Poza tym, praca trenera idealnie wpisuje się w moje cechy osobowościowe, dzięki temu robię to, co naprawdę lubię, czyli: słucham ludzi, dzielę się wiedzą, tworzę atmosferę, myślę koncepcyjnie, podejmuję decyzję, analizuję, panuję nad stresem, przekonuję, opowiadam, dbam o innych, przekazuję ciepło i dobry humor …mogę wykorzystać tkwiący we mnie potencjał dobrego humoru, optymizmu, otwarcia na ludzi, a jednocześnie silnego nastawienia na cel.

Przez okres mojej kariery zawodowej zajmowałem się wieloma obszarami biznesu. Tworzyłem od zera nowe przedsiębiorstwa, w tym, pierwsze prywatne firmy dystrybucyjne czy usługowe. Założyłem własną firmę, którą do dziś zarządzam i która dobrze radzi sobie na bardzo konkurencyjnym rynku. Przez dłuższy pracowałem w korporacji handlowej, gdzie zaczynałem od stanowiska doradcy klienta i przeszedłem wszystkie szczeble kariery do stanowiska w zarządzie firmy.

Jestem absolwentem programu Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, studiów z zakresu filozofii, studiów pedagogicznych. Ukończyłem także studia podyplomowe dla trenerów grupowych, podyplomowe studia z zakresu coachingu. Uzyskałem certyfikaty coachingowe IIC - PCF i CFC w Noble Manhattan Coaching.

 

Obszary specjalizacji:

Sprzedaż:

 • Profesjonalna obsługa klienta -tworzenie i wdrażanie standardów obsługi klienta, pacjenta.
 • Planowanie strategii sprzedażowej, organizacja sił sprzedażowych.
 • Tworzenie i realizacja budżetu w firmie, zarządzanie marżą.
 • Planowanie i realizacja nowych inicjatyw biznesowych.
 • Tworzenie i wdrażanie programów lojalnościowych.
 • Szkolenia sprzedażowe i produktowe.
 • Szkolenia motywacyjne oraz z zakresu komunikacji, prezentacji, budowania wizerunku.
 • Merchandising w sklepie, aptece.
 • Negocjacje w biznesie.
 • Telemarketing, telefon w firmie.
 • Coaching w miejscu pracy, live coaching, executive coaching.


Menedżerskie:

 • MBO - Zarządzanie przez cele - szkolenie, wdrażanie, konsultacje.
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem.
 • Zarządzanie zespołami ludzkimi, szkolenie, rozwój, motywacja.
 • Wdrażanie nowych pracowników.
 • Zarządzanie rentownością firmy i polityką cenową.

 

Umiejętności społeczne:

 • Asertywność, jako otwarta postawa w pracy i w życiu prywatnym.
 • Jak efektywnie zarządzać stresem, radzić sobie z sytuacjami stresującymi i zachować dobre samopoczucie. Porażka w pracy.
 • Komunikacja w firmie.
 • Autoprezentacja i prezentacja.

 

Całkiem prywatnie

Udaje mi się znaleźć czas na moje zainteresowania sportowe. Od młodości nurkuję, a kilka lat temu rozpocząłem przygodę z lotnictwem i zostałem pilotem paralotni. Bardzo dużo jeżdżę na rolkach. Bardzo mnie cieszy pływanie zimą w morzu, czyli morsowanie. Mniej ekstremalne zainteresowania to: filozofia, socjologia i psychologia. Poza tym jestem miłośnikiem klasycznych polskich komedii i dobrych kabaretów.

Opinie uczestników szkoleń trenera

"Ciekawe szkolenie, które będzie przydatne w pracy zawodowej"
Dołącz do zadowolonych uczestników szkoleń