Leszek Wejcman

Trener

Prowadzi kreatywne warsztaty dla osób, które chcą samodzielnie wykonywać materiały filmowe i fotograficzne: vlogi, wideo-posty, rejestracje, filmy promocyjne.

Szkoli również z zakresu komunikacji pisemnej w biznesie. Uczy tworzenia czytelnych maili, szablonów firmowych, komunikatów, pism sprzedażowych, korespondencji z klientami itp.

wyślij zapytanie do trenera
Leszek Wejcman

Jego warsztaty obejmują dwa obszary:

1. Obrazy – tworzenie firmowych treści wizualnych: filmów, vlogów, postów, reklam.

2. Słowa - komunikacja pisemna w biznesie.

W obu przypadkach posługuje się sprawdzonym autorskim programem i własną metodą szkoleniową: teoria jest ograniczona do minimum, większość czasu przeznaczona jest na ćwiczenia, uczestnicy zajęć wspólnie tworzą i omawiają rezultaty wykonanych zadań. 

O mnie

Scenarzysta, reżyser, copywriter, dziennikarz i trener – z 20-letnim doświadczeniem.

Mają pasją są filmy, scenariusze i wszystko, co łączy się z kreacją, tworzeniem, zarządzaniem zespołem twórców. Jestem autorem wielu filmów dokumentalnych, reportaży, reklam, trailerów, a także reżyserem pełnometrażowego filmu fabularnego „Siostry”. Pełnię również funkcję dyrektora artystycznego międzynarodowego Festiwalu Kina i Sztuki – On Art.

Dlaczego szkolę

Cała moja droga zawodowa jest związana z twórczością, a dokładniej: z posługiwaniem się obrazami i słowami (filmami i tekstami) – dla przekazania emocji, idei lub informacji.

Tak jak każda inna dziedzina życia, także komunikacja i tworzenie nowych treści podlegają pewnym mechanizmom, które stosowane są np. przez dziennikarzy, filmowców czy autorów reklam.

Poznanie i sprawdzenie kilku prostych technik otwiera przed każdym nowe możliwości: rozwija kreatywność, ułatwia komunikację ze współpracownikami i klientami, pozwala lepiej wyrazić siebie, swoje wartości, a także wyróżnić swoją organizację w różnorodnym, cyfrowym świecie. 

Wykształcenie i doświadczenia zawodowe

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie SWPS.

Magister teologii na Uniwersytecie im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wieloletni dziennikarz i współpracownik TVP.

Szef Zespołu Autopromocji telewizji n (nc+),

Copywriter w międzynarodowej agencji reklamowej Euro RSCG (Havas)

Autor filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, twórca reklam oraz trailerów filmowych.

Właściciel studia filmowego Leon Film.

Stale współpracuje z Fundacją Rozwoju Kinematografii.

Dyrektor artystyczny Festiwalu Kina i Sztuki – On Art.

Moje najciekawsze szkolenie

Choć moje szkolenia są skierowane do ludzi biznesu, to miałem też okazję prowadzić zajęcia w... więzieniu. W roku 2013 rozpocząłem cykl warsztatów z pisania dla pań osadzonych w zakładzie karnym AS Warszaw-Grochów.

Na pierwsze spotkanie do więziennej świetlicy przyszło kilkanaście kobiet, które zupełnie nie wierzyły w swoje literackie umiejętności. Zapoczątkowane wtedy warsztaty przerodziły się w więziennego bloga, w którym do dziś publikowane są nowe teksty o życiu za murami: ewkratke.pl.

Prywatnie

Uwielbiam sztukę współczesną, malarstwo, filmy, podróże, sporty zimowe oraz boks.