dr hab. Aleksandra Nowak-Gruca, Prof. UEK

Trener AVENHANSEN

Doktor habilitowany nauk prawnych, rzecznik patentowy, ekonomista, trener biznesu. Ukończyła na poziomie studiów doktoranckich prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Odbyła dwie aplikacje: komorniczą i rzecznikowską. Obecnie wspólnik LOGOPROTECT Kancelarii Rzeczników Patentowych w Krakowie. Naukowo i zawodowo (praktyka) zajmuje się prawem własności intelektualnej oraz sztuczną inteligencją i prawem nowych technologii. Autorka monografii i książek oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Jako trener biznesu zrealizowała kilkadziesiąt projektów szkoleniowych dla biznesu i instytucji.

wyślij zapytanie do trenera
trener Aleksandra Nowak - Gruca

O mnie

Dlaczego szkolę:

Prowadzenie szkoleń jest dla mnie przygodą: z wiedzą, z intelektem, z emocjami oraz zainteresowaniami. Każde szkolenie jest inne i wzbogaca o nowe doświadczenia. To niezwykle inspirujące, kiedy mozolnie zdobywana wiedza, umiejętnie przekazana, odbija się na twarzach uczestników i wraca do mnie, wzbogacona energią, która łączy na takich spotkaniach. W mojej rodzinie już od pradziadka wszyscy wybierali zawód pedagoga czy nauczyciela. Wybrałam inną drogę, ale „genetyczne” zamiłowania pchnęły mnie do działalności dydaktycznej  i szkoleniowej. Wykonywałam i wykonuję różne prace (komornik, in house lawyer, ekonomista, rzecznik patentowy), z pełną odpowiedzialnością mogę dziś stwierdzić, że zdecydowanie preferuję pracę trenera i wykładowcy.

Uczę merytorycznie, ale przede wszystkim praktycznie. W ramach szkoleń wykorzystuję różne techniki przekazywania wiedzy, od opowiadania historii (storytelling) po rysowanie (visual recording). Na moich szkoleniach na pewno nie zabraknie solidnej wiedzy, humoru i ciekawych przykładów z praktyki.


Doświadczenie:

Ukończyłam na poziomie studiów doktoranckich prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz liczne szkolenia psychologiczne. Odbyłam dwie aplikacje: komorniczą i rzecznikowską. Obecnie praktykuję jako wspólnik LOGOPROTECT Kancelarii Rzeczników Patentowych w Krakowie. Prawem własności intelektualnej zajmuję się od kilkunastu lat naukowo i zawodowo. Ponadto fascynuję się sztuczną inteligencją i prawem nowych technologii. Jestem autorką monografii i książek, oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych.


Obszary specjalizacji:

Specjalizuję się w problematyce prawa cywilnego oraz postępowania cywilnego (w tym egzekucyjnego) oraz w prawie własności intelektualnej, przy czym regulacje prawne interpretuję nie tylko przy wykorzystaniu tradycyjnych metod wykładni, ale przede wszystkim z perspektywy ekonomicznej (specjalizuję się w zakresie ekonomicznej analizy prawa). Ponadto interesuję się możliwościami wykorzystania nowoczesnych metod zarządzania, w tym zarządzania wiedzą i kapitałem intelektualnym dla opracowania i wdrażania strategii wzrostu innowacyjności organizacji. Posiadam duże doświadczenie zawodowe w stosowaniu prawa, które wciąż wzbogacam, przeprowadzając klientów przez pułapki prawne czy pomagając im w ochronie praw i interesów.

Jako trener biznesu zrealizowałam kilkadziesiąt projektów szkoleniowych dla biznesu i instytucji, m.in. dla  Akademii Architekta, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Agencji Rozwoju Regionalnego, Collegium Medicum UJ, PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego Sp. z o.o., Narodowego Banku Polskiego, Banku Gospodarstwa Krajowego SA, Polskiego Instytutu Dyplomacji im. I. J. Paderewskiego, Instytutu Pamięci Narodowej, Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Centrum Nauki.


Ważniejsze publikacje:

  1. Generowanie kapitału intelektualnego w kancelariach prawniczych, Monitor Prawniczy 13/2006.
  2. Problem zarządzania wiedzą w kancelariach prawnych, Zeszyty Naukowe Akademii Ekonomicznej w Krakowie nr 719/2006.
  3. Akt notarialny jako tytuł egzekucyjny (zagadnienia wybrane) – Przegląd Prawa Egzekucyjnego 9/2007.
  4. Procesowe środki ochrony autorskich praw majątkowych na tle implementacji Dyrektywy 2004/48 WE w sprawie egzekwowania praw własności intelektualnej – Zeszyty Naukowe Instytutu Prawa Własności Intelektualnej UJ 1/2008.
  5. Roszczenie informacyjne w ustawie prawo własności przemysłowej w świetle ekonomicznej analizy prawa - Monitor Prawniczy 15/2008.
  6. Ekspertyza odnosząca się do relacji pomiędzy pracodawcami i pracownikami (twórcami wynalazków, wzorów użytkowych oraz wzorów przemysłowych) w celu podniesienia poziomu innowacyjności przedsiębiorstw i uzyskania wzajemnych korzyści, (współautor), www.mg.gov.pl/Wiadomości/Innowacyjność.

 

Moje najciekawsze szkolenie:

Na twarzach uczestników maluje się napięcie, oczy zwrócone ku mnie błyszczą zainteresowaniem. A ja potrafię trudny prawniczy temat uczynić ciekawym i wciągu zaledwie kilku godzin szkolenia „sprzedaję” wiedzę, której zgłębienie zabrało mi tysiące godzin, spędzonych w pracy i „nad książkami”.


Prywatnie:

Uwielbiam sport, szczególnie balde - taniec z nożami, osobliwe połączenie tańca i wschodnich sztuk walki. Interesuję się psychologią, szczególnie uważnie zgłębiam najnowsze osiągnięcia andragogiki. Nie mogę obejść się bez dobrej literatury, sama chętnie piszę, a jedną historię udało mi się nawet wydać… Moim mistrzem jest Albert Camus.


Artykuły Trenera:

Najbliższe szkolenia otwarte trenera

Miasto
Termin

Opinie uczestników szkoleń trenera

"Doskonała organizacja, miła atmosfera, odpowiedzi na każde pytanie i bardzo dobrze przygotowany prowadzący."
"Szkolenie było bardzo intensywne, wyczerpany temat - polecam."
"Szkolenie spełniające oczekiwania pod względem organizacji jak i trenera prowadzącego szkolenie. Serdecznie polecam."
"Szkolenie zostało przeprowadzone przez kompetentnego Trenera. Organizator szkolenia zapewnił bardzo dobre warunki przeprowadzenia szkolenia i zadbał o dodatkowe atrakcje."
"Szkolenie poruszyło wiedzę we wskazanym zakresie a przy tym było przeprowadzone w sposób jasny i zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców"
"Polecam zajęcia z trenerką. Bardzo profesjonalna w 100% merytoryczna."
"Świetna prowadząca, posiada duża wiedzę i umiejętności, które z łatwością przekazuje na szkoleniu."
"Świetne szkolenie oraz sama organizacja na najwyższym poziomie."
"Zostało poruszonych bardzo wiele kwestii, które mnie interesowały."
"Profesjonalnie przygotowany trener, który bez problemów odpowiadał na nasze pytania."
"Szkolenie zwięzłe i treściwe, przyjazny sposób przekazywania wiedzy, możliwość dyskusji i wyjaśnienia odnoszące się do bieżących problemów w firmie."
"Dostosowanie programu szkolenia do potrzeb i oczekiwań uczestników. Szkolenie dobrze zorganizowane. Dbałość o komfort uczestników szkolenia zarówno w trakcie szkolenia, a także w czasie wolnym pomiędzy zajęciami."
"Bardzo dużo wiedzy podanej w zrozumiały sposób"
"Szkolenie świetnie przeprowadzone. W przystępny i wyczerpującvy sposób przekazano informacje"
"Szkolenie praktyczne, bardzo miła osoba prowadząca"
"Szkolenie przeprowadzone zgodnie z tematyką określoną w harmonogramie, wyczerpujące informacje uzyskane w zakresie praw autorskich"
Prowadząca szkolenie bardzo profesjonalna, podająca przykłady z "życia wzięte".
"100% satysfakcji"
"Dobrze dobrana tematyka, dobrze zaprezentowane"
"Szkolenie pozwoliło mi zrozumieć ile nie wiem w temacie praw autorskich i własności intelektualnej i pomogło usystematyzować wiedzę"
Bardzo przydatne i dobrze poprowadzone szkolenie
Zagadnienia prawne przedstawione w sposób przystępny i zrozumiałym językiem
"Niezwykle ciekawe szkolenie z praktycznym podejściem zagadnienia praw autorskich."
"Atrakcyjne połączenie teorii prawa autorskiego z praktyką. Duża elastyczność i wiedza, doświadczenie prowadzącego."
Dołącz do zadowolonych uczestników szkoleń