Maciej Gajda

Trener

Inżynier wsparcia w przemyśle solarnym, jednego z czołowych producentów monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych o najwyższej na rynku sprawności.. Dysponuję wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w branży fotowoltaicznej.

wyślij zapytanie do trenera
trener Maciej Gajda

O mnie

Inżynier wsparcia w przemyśle solarnym. Dysponuje wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem.

Absolwent Politechniki Łódzkiej (międzynarodowe studia IFE "Business and Technology" oraz MBA - "Innovative Technologies"), a także Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu "Zarządzenie Sprzedażą". Ponadto stypendysta programu "Leonardo da Vinci" w francuskiej szkole Insitut supérieur de Promotion Industrielle, Châlons-en-Champagne 2006-2007.

Pierwsze lata pracował w obszasze produkcji oraz logistyki. Od ponad 3 lat pracujący w branży fotowoltaicznej dla firmy, produkującej najbardziej wydajne moduły monokrystaliczne na świecie, ponad 20% sprawności. Od kilku lat korporacja ta jest jednym z dziesiąciu największych producentów paneli słonecznych na świecie - prawie 1GW sprzedaży w 2012.

Zawodowo projektant instalacji słonecznych od kilku do kilkuset kW (głównie dachowych), przygotowujący projekty głównie na rynek Europy Zachodniej (Francja oraz Belgia). Ponadto koordynator wymian sprzętowych i główny punkt kontaktowy w procesie naprawy oraz konserwacji komponentów fotowoltaicznych.Zajmujący się również kwestiami certyfikatów, norm, specyfikacji produktowych i innych dokumentów technicznych.

Brał udział w szkoleniach produktowych firmy firmy wytwarzającej najbardziej wydajne moduły monokrystaliczne na świecie oraz czołowych producentów inwerterów: SMA, Power One, Kaco, Fronius, Sunterno. Ponadto, współpracujący z firmami produkującymi systemy montażowe (Mounting System GMBH, Schweizer, Mecosun, Renusol) i monitorujące produkcję i parametry instalacji PV (Solarlog, Sunny Webbox).

Od kilku lat trener wewnętrzny (szkolenia produktowe, instalacyjne oraz "umiejętności miękkie") oraz zewnętrzny (seminaria fotowoltaiczne, kursy projektowania i montażu sprzętu fotowoltaicznego).

Konsultant i Ekspert branży Odniawialnych Żródeł Energii.

Dlaczego szkolę


Jest to świetny sposób na promocję rozwiązań proekologicznych w naszym kraju (Po co nam ten atom skoro możemy mieć bezpieczną, zieloną i do tego tanią energię?). Cieszę się z każdego spotkania z ludźmi, które jako owoc może oszczędzić setki jeśli nie tysiące ściętych drzew.. Każdy taki kontakt umacnia mnie w przekonaniu, że można w życiu zawodowym odnosić sukcesy, mieć z tego satysfakcję i robić coś pożytecznego dla ludzi!

 

Hobby

 

Przede wszystkim dużo ruchu. Rower, basen i kochane polskie Beskidy - nie ma to jak piwny trunek po kilkugodzinej wędrówce pity w niesamowitej atmosferze schroniska górskiego.