Savoir- vivre dla pokolenia Y

Rozpoczynając nową pracę chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Nowa osoba w firmie jest obserwowana zarówno przez współpracowników, jak i kontrahentów. Swoją otwartością, ale też obyciem powinna zyskać przychylność kolegów z pracy oraz zaufanie przełożonych. Zasady savoir-vivre w miejscu pracy są na wagę złota. Dlatego warto pamiętać, że gdy rozpoczynamy nową pracę powinniśmy przestrzegać dobrych manier.

Osoby kończące studia często mają problem z dostosowaniem się do realiów i wymagań biurowych, korporacyjnych. Socjolog Marian Korzeniowski zauważył, że podejście do pracy młodych osób ciągle ulega zmianie. Pokolenie Y to ludzie wychowani w dobie komputerów i Internetu. Sprawnie funkcjonują w świecie wirtualnym. Stronią od ręcznego pisania, czytania papierowych książek. W ich ręku możemy zobaczyć smartphony, laptopy, czy tablety. W sieci odnajdują odpowiedzi na dręczące ich pytania. To właśnie oni obecnie zatrudniani są na rynku pracy. Korzeniowski dostrzega poczucie misji i wyjątkowości u pokolenia Y. Potrzebują być zauważeni i nagrodzeni. Nie zawsze ich projektowy system pracy idzie w parze z zasadami savoir-vivre. Wychodzą z założenia, iż liczy się wyłącznie ich zaangażowanie. Nie lubią podporządkowywać się hierarchii służbowej, dlatego bez skrępowania zwracają się per ty do swojego przełożonego, skracają dystans w kontaktach z klientami, czy nie uznają tzw. dress code.

W wielu firmach nie przestrzeganie dobrych manier w kontaktach biznesowych nie tylko świadczy o konkretnej osobie, ale przede wszystkim rzutuje na wizerunek firmy. Zatem osoba wchodząca na rynek pracy powinna poznać normy zachowań pracowniczych i biznesowych. Podczas szkolenia ,,Savoir-vivre w biznesie” proponowanego przez firmę AVENHANSEN będzie można nabyć praktyczne umiejętności dotyczące dobrych manier. Trenerka Aleksandra Chrapko, doświadczona specjalistka HR omówi zagadnienia związane z wizerunkiem, pierwszeństwem, komunikacją międzyludzką, korespondencją, a także normami zachowań podczas przyjęć. Szkolenie pozwoli uczestnikom na nabycie kompetencji, które będą rozwijane w obszarze pracy zawodowej, kontaktów biznesowych i osobistych. Jest to szkolenie także przeznaczone dla przedstawicieli pokolenia Y, zwłaszcza dla osób tzw. multitasking- wielozadaniowych, którzy bardzo szybko zdobywają kolejne szczeble kariery zawodowej.

 

[MOBILE]


 

Powrót do strony z artykułami

 


 

AVENHANSEN Sp. z o.o. zezwala na kopiowanie i wklejanie na inne strony internetowe powyższego artykułu pod warunkiem dodania pod artykułem poniższego tekstu i dodania linka do tej strony:

Artykuł jest własnością firmy szkoleniowej AVENHANSEN Sp. z o.o.

Link do artykułu »

Savoir- vivre dla pokolenia Y
Oceny: 5 z 5 z 5 głosów