Kultura żywego słowa z elementami retoryki i mowy ciała

Każdy z nas chciałby, aby to co mówimy budziło zainteresowanie, a także inspirowało innych do działania. Kultura żywego słowa to jednocześnie nauka dykcji oraz interpretacji wygłaszanego tekstu.

Warsztaty ,,Kultura żywego słowa z elementami retoryki i mowy ciała” odkryją przed Państwem kluczowe zagadnienia, które istotne są dla osób występujących publicznie i wszystkich, którzy chcą być pod każdym względem dobrze zrozumiani przez swoich odbiorców.

Trener Halina Wałaszewska - Sienkiewicz w trakcie ćwiczeń zwróci uwagę na poprawność wymowy każdego uczestnika, w tym na emisję głosu, dykcję i ortofonię. Warunkiem pełnego komunikowania się jest nie tylko odpowiedni dobór treści, ale także sposób ich przekazywania, dlatego podczas szkolenia będziemy mówić o świadomym przekazywaniu myśli i emocji w sposób jasny i sugestywny.

Większość zawodów wiąże się z komunikacją werbalną. Powinniśmy dbać o wymowę i umiejętność precyzyjnego formułowania myśli.
Pamiętajmy, że mowa to nie tylko wymowa, ale szereg aspektów, które się na nią składają: planowanie, poprawność gramatyczna, fonetyczna i logiczna, umiejętność zebrania myśli i nadanie im kształtu wypowiedzi.

W trakcie warsztatów Państwo poznają metody pracy nad oddechem, głosem i jego artykulacją. Uczestnicy będą interpretować teksty, zdobędą wiedzę dotyczącą mowy ciała; każdy będzie miał możliwość skonsultować się na temat popełnianych przez siebie błędów językowych, czy wad wymowy.

Warsztaty przygotowane są dla osób, którym zależy na perfekcyjnej wymowie, nośności głosu i umiejętności połączenia trzech świadomości: ciała, emocji i myśli.

Z zajęć mogą skorzystać osoby, które wypowiadają się publicznie, prowadzą działalność edukacyjną, handlową, medialną, naukową.

Państwa umiejętność wypowiadania się jest częścią składową wizerunku, dlatego warto zadbać o to, aby był zbudowany świadomie.

Jeśli Państwo usłyszą, iż ktoś mówi: załanczać, wziąść, keczap, pięć złoty... To znak, że nie uczestniczył w naszym szkoleniu. Nasi klienci twierdzą, że dzięki warsztatom z panią Haliną Wałaszewską - Sienkiewicz wzrosła ich wrażliwość na poprawną polszczyznę. Inni cenią sobie możliwość spotkania z teatrologiem doświadczonym w logopedii medialnej i wystąpień publicznych.

 

 

 

 

Maciej Firlit

Maciej Firlit

O autorze:
Założyciel i Prezes Zarządu AVENHANSEN Sp. z.o.o. z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży szkoleniowej. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej od sekretarza, przez HR-Managera, po Dyrektora i Prezesa Zarządu. Duży nacisk kładzie na wysoką jakość obsługi klienta. Jego liberalne podejście do zarządzania, bazujące na partnerstwie, słuchaniu innych i dyscyplinie jakościowej, przyczyniło się do sukcesu firmy AVENHANSEN. Jest precyzyjny, nie akceptuje półśrodków i dróg na skróty. Prywatnie największą radość czerpie z podróżowania i obcowania z naturą.

Więcej informacji: Maciej Firlit

Kultura żywego słowa z elementami retoryki i mowy ciała
Oceny: 0 z 5 z 0 głosów