Koronawirus (COVID-19) - szaleństwo czy ostrożność? Czas apokalipsy czy reformy światopoglądu?

 

Nie wiadomo skąd się wziął. Chociaż spekulacyjne źródła podają Krajowe Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego w chińskim mieście Wuhan. To właśnie z Chin, na cały świat rozpoczęła się ekspansja tego groźnego wirusa. Czy to więc błąd ludzki, czy przypadek … Tak, czy inaczej stanęliśmy przed nowym wyzwaniem, którego skala może przerażać i sprawiać, że niektórzy czują lęk, bezradność, a nawet panikę. To jednak panika może okazać się najgroźniejsza w tej chwili. Nadmierne wykupywanie maseczek, środków czystości czy lekarstw może doprowadzić do tego, że zabraknie ich dla najbardziej potrzebujących w danej chwili. Zgłaszanie się do lekarzy z najdrobniejszymi objawami kataru czy bólu głowy może doprowadzić do sytuacji, w której faktycznie chorzy na koronawirusa ludzie nie otrzymają stosownej opieki. Ograniczenie kontaktów biznesowych może doprowadzić do zapaści na giełdach światowych i rodzimych gospodarkach. Odwoływanie imprez to pierwszy krok do zapaści finansowej dla wielu przedsiębiorców … Lawina bankructw może być niewyobrażalna i pociągać za sobą jedno po drugim.

A może wystarczy myć ręce? To na pewno. Na pewno też należy dobrze się odżywiać i dbać o ogólną dobrą kondycję organizmu. Zwiększamy wtedy znacznie nasze szanse na zwalczenie koronawirusa (ale też wszelkich innych wirusów i bakterii) w naszym organizmie.

Świat stoi przed wyzwaniem. My - ludzie, stoimy przed wyzwaniem. Może się okazać, że po zwalczeniu obecnej epidemii koronawirusa staniemy się silniejsi, bardziej empatyczni, bardziej przygotowani na nowe zagrożenia. Nauczymy się czegoś a ta nauka wzniesie nas na wyższy poziom człowieczeństwa, rozwoju, mentalności … Któż to wie.

Widać już w tej chwili obawy niektórych ludzi przed spotykaniem się z obcymi osobami, nawet jeśli są to małe grupki. Widać, że działa strach, a czasem po prostu procedury bezpieczeństwa, które muszą być zastosowane w dużych korporacjach i urzędach. Te procedury nakazują maksymalne ograniczenie przemieszczania się komunikacją zbiorową i gromadzenia się w obcych grupach. Niektórych to może dziwić, a dla niektórych to normalne procedury zachowań, podobne do tych, które są podczas zagrożenia pożarem, powodzią czy bardzo silnymi wiatrami lub trzęsieniem ziemi. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z jakimkolwiek zagrożeniem, tam pojawiają się pewne procedury bezpieczeństwa. I bardzo dobrze. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, nieraz zachowania wyprzedzające mogą uratować nam zdrowie, a w tym przypadku nawet i życie. Jak zawsze, we wszystkim należy zachować umiar i rozsądek. To zdrowy rozsądek i zachowanie higieny, począwszy od przysłowiowego już mycia rąk, a skończywszy na ogólnej higienie życia (zdrowym życiu) może uchronić nas przed najgroźniejszymi chorobami i infekcjami.

Wychodząc naprzeciw obawom, oczekiwaniom, a może po prostu, odnajdując się szybko w nowej sytuacji zagrożenia zdrowia, dla tych z Państwa, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mogą lub nie chcą spotykać się na „normalnych” szkoleniach, gdzie praca w grupie, interakcja, zadania i ćwiczenia indywidualne i zespołowe odgrywają największa rolę, proponujemy nowy rodzaj szkoleń. Szkolenia on-line, przy zachowaniu maksymalnej interakcji pomiędzy trenerem prowadzącym szkolenie a jego Uczestnikami. Postaramy się maksymalnie wykorzystać wszelkie pozytywne aspekty związane z pracą grupową, zapewnić maksymalną, możliwą interakcję, jednak za pomocą urządzeń do komunikacji video, on-line. Nasz Trener - Maciej Leszczyński, połączy się z Państwem za pomocą video-czatu i przeprowadzi w komfortowych, a co najważniejsze w tej sytuacji, w zupełności bezpieczne szkolenie, pozbawione jakiegokolwiek zagrożenia zarażeniem się koronawirusem (lub każdym innym).

Szkolenie można odbyć w dowolnym miejscu. Ważne jest tylko szybkie łącze internetowe i pomieszczenie odgradzające od hałasów z zewnątrz. To ważne dla komfortu i efektywności szkolenia, nie tylko dla siebie ale również dla pozostałych uczestników szkolenia, gdyż każdy z nich będzie słyszał i widział (w zasięgu kamery oczywiście) to co dzieje się u pozostałych.
Szkolenia będą miały innowacyjną formułę jeśli chodzi o czas szkolenia. Taka forma szkolenia sprawi najbardziej efektywne przyswojenie przekazywanej wiedzy oraz nabycie nowych doświadczeń. Jest to czas, który pozwoli na zmaksymalizowanie efektów szkoleniowych. Nie za długo, nie za krótko i w komfortowych warunkach. Do tego, każdy z Uczestników dostanie przed szkoleniem wydrukowane materiały szkoleniowe po to, aby to szkolenie jak najbardziej przypominało tradycyjne / stacjonarne szkolenie.

Wprowadzamy też inną odmianę szkoleń - SZKOLENIA MIĘKKIE ON-LINE 1 NA 1. Są to szkolenia prowadzone przez naszego dyplowoanego Trenera: Agnieszę Olejnik. Zmienia się tylko forma kontaktu - na tą on-line. Cała wiedza, umiejętności, doświadczenie i wspaniały kontakt z naszym Trenerem oraz umiejętność przekazywania informacji, pozostaje w najwyższej formie i jakości.
Ze względu na formę kontaktu Trenera z Uczestnikiem (1 na 1) przy tego rodzaju szkoleniach wystarczy zwykły komunikator Skype.

Taka forma szkoleń może być bardzo przydatna nie tylko dla tych osób, które nie chcą czy nie mogą przyjechać na szkolenie stacjonarne w obawie przed koronawirusem. To również szansa odbycia szkolenia dla osób zabieganych, zapracowanych, nie mogących pozwolić sobie na „wyrwanie się z pracy” na pełne dwa dni, czy wyjechanie do innego miasta.

Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań do jak najlepszej interakcji z naszym trenerem jak i z pozostałymi Uczestnikami szkolenia, przygotujemy formułę, która zapewni maksymalizację efektu szkoleniowego.

Czy taka formuła jest dobra? Wierzymy, że tak. W zaistniałej sytuacji ochrony przed koronawirusem, może okazać się dla niektórych jedyną możliwością odbycia szkolenia. A może też okazać się, że będzie to stała pozycja szkoleniowa dla ludzi, którzy są ciągle „w biegu”, którzy „łapią każdą minutę” i nie mają innej możliwości na realizację szkoleń i zdobywanie nowej wiedzy czy podnoszenie własnych umiejętności.

Czas pokaże, w którą stronę będą rozwijały się szkolenia. Może to dynamiczny początek ku szkoleniom wirtualnym. Któż to wie. Fakt jest jednak taki, że stanęliśmy przed wyzwaniem. Jesteśmy w trakcie szybkiej zmiany. Ale przecież zmiany to dla nas codzienność 

Weźmy też pod uwagę fakt, to może być właśnie bardzo dobry czas na szkolenia. Czas lekkiego spowolnienia, może czas pracy z domu a może czas na przemyślenie strategii i przeorganizowanie zasad. Być może realizacja w formie online będzie wspaniałym sposobem na efektywne zagospodarowanie tego czasu.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nowych szkoleń on-line. Spotkajmy się wirtualnie!

SZKOLENIA MIĘKKIE ON-LINE (1 na 1)

COACHING NA SKYPE

SZKOLENIA JĘZYKOWE ON-LINE

 

Kolejne szkolenia on-line już wkrótce …


Ale teraz można już do nas dzwonić, pisać i … pytać. Zespół AVENHANSEN ►


W sprawie szkoleń zamkniętych:
Beata Dyjak
Manager ds. Organizacji Szkoleń
e-mail: bdyjak@avenhansen.pl
kom: 515 212 449 | tel: 12 399 41 90

W sprawie szkoleń otwartych:
Maria Kaczmarczyk
Specjalista ds. Organizacji Szkoleń Otwartych
e-mail: mkaczmarczyk@avenhansen.pl
kom: 515 212 451 | tel: 12 399 41 69

 
Do zobaczenia w wirtualnej rzeczywistości.
Maciej Firlit
Prezes Zarządu
AVENHANSEN Sp. z o.o.


 

Koronawirus (COVID-19) - szaleństwo czy ostrożność? Czas apokalipsy czy reformy światopoglądu?
Oceny: 5 z 5 z 1 głosów