Artykuł o książce: 'PLAN LOTU' - Brian Tracy

Z racji pojawienia się na rynku wydawniczym nowej pozycji jednego z moich ulubionych autorów Briana Tracy ponownie to jego książkę chciałbym wam tym razem polecić. Jest to "Plan lotu", z której  dowiecie się, jakie są główne czynniki wpływające na osiągnięcie długotrwałego, znaczącego sukcesu i jak poprzez metaforę podróży samolotem wytyczyć właściwy kurs, aby osiągnąć szczęście i w pełni wykorzystać nasz potencjał.


Po przeczytaniu każdej z jego książek osoby, które stosują zasady w nich opisywane, doświadczają szybkich, pozytywnych zmian w swoim  życiu. Brian ma niewątpliwie talent do przekazywania złożonych i trudnych zagadnień, problemów w interesujący sposób, pisząc łatwym i ciekawym językiem. Dla mnie szczególnie jedna kwestia z tej książki mocno zakorzeniła się od razu w głowie, a mianowicie to, iż jak twierdzi a nie sposób się z nim nie zgodzić - Nasze życie obecne jest konsekwencją przeszłości, a nasza przyszłość będzie konsekwencją teraźniejszości…

Tracy dzieli się także z czytelnikiem wspaniałą nowiną jaką jest to, że sukces nie zależy w większym stopniu od szczęścia, przypadku lub sił tajemnych, niż udany lot samolotem. Jeżeli lecimy z wiatrem, podróż jest szybsza, wiatr przeciwny oznacza opóźnienie, jednak pilot osiąga cel podróży dzięki umiejętnemu, zgodnemu z prawami fizyki, kierowaniu maszyną. To te prawa rządzą lotem. Nie inaczej jest z sukcesem. Dzięki nabyciu umiejętności właściwego stosowania w praktyce praw i zasad przedstawionych w Planie lotu, będziesz mógł wykorzystać w pełni swój potencjał i możliwości.”


Kiedyś jeden z mądrych tego świata powiedział „Brak planu to plan klęski”, co osobiście lubię cytować w pracy. Ci z was, którzy mają ze mną styczność powinni go już znać, a co w prosty sposób wskazuje nam istotny czynnik sukcesu – Tracy to wie i o tym pisze. W tej znakomitej, praktycznej i pomysłowo napisanej książce, dowiesz się, jak wytyczyć kurs na osiąganie wielkich sukcesów, jak życie zamienić w wspaniałą podróż. Tak jak w przypadku każdej innej podróży, musisz zdobyć się na coś więcej niż tylko na marzenia o tym, dokąd chcesz dotrzeć. Potrzebujesz jasno określonych celów, planów i harmonogramów, aby z obecnego miejsca dotrzeć tam, gdzie chcesz być w przyszłości. Tak jak każdy dobry pilot, potrzebujesz planu lotu, który stworzysz, zanim wyruszysz i który wykorzystasz w trakcie podróży.
Istnieją uniwersalne zasady i ponadczasowe prawdy, które wielokrotnie były odkrywane na przestrzeni dziejów, które są znane i stosowane przez wszystkich ludzi sukcesu. Po przeczytaniu tej książki zdobędzie praktyczne know-how odnośnie tego jak:

  • określić, kim jesteś i czego pragniesz?
  • wybrać jasny, mierzalny cel, na którym możesz się skoncentrować
  • opracować szczegółowe plany działania, które zagwarantują sukces
  • rozwinąć niezachwianą pewność siebie, która pozwoli ci wystartować
  • szczegółowo określić, co musisz zrobić, aby osiągnąć sukces
  • pozostać na kursie - mimo nieuniknionych problemów, przeszkód i turbulencji - dopóki nie dotrzesz do celuPodpisuję się pod stwierdzeniem tych, którzy są już po lekturze, że gdy zastosujesz Plan lotu Briana Tracy'ego i polecisz w przestworza twoje możliwości okażą się nieograniczone! Zapraszam do lektury.Serdecznie Pozdrawiam
Bartosz Królikowski »

 


 

Powrót do strony z artykułami

 

 

 


 

 

Dodaj tą stronę na:

Artykuł o książce: 'PLAN LOTU' - Brian Tracy
Oceny: 5 z 5 z 1 głosów