Piotr Rybicki

Trener

Biegły rewident, specjalizuje się w finansach korporacyjnych, sprawozdawczości, nadzorze właścicielskim oraz rachunkowości kreatywnej. Posiada doświadczenie jako wiceprezes zarządu ds. finansowych w spółce giełdowej, zasiada w radach nadzorczych. Przeprowadził ponad 500 specjalistycznych szkoleń oraz opublikował ponad 400 specjalistycznych publikacji, w tym książkę "Sprawozdanie finansowe. Jak czytać", która ukazała się w 2015 roku.

wyślij zapytanie do trenera
trener Piotr Rybicki

O mnie

Biegły rewident, specjalizuje się w finansach korporacyjnych, sprawozdawczości, nadzorze właścicielskim oraz rachunkowości kreatywnej. Posiada doświadczenie jako wiceprezes zarządu ds. finansowych w spółce giełdowej, zasiada w radach nadzorczych. Przeprowadził ponad 500 specjalistycznych szkoleń oraz opublikował ponad 400 specjalistycznych publikacji, w tym książkę "Sprawozdanie finansowe. Jak czytać", która ukazała się w 2015 roku. Wykładowca na kursach dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Inicjator „Konferencji Rada Nadzorcza”. Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Prezes Zarządu NadzórKorporacyjny.pl Sp. z o.o.

 

Doświadczenie zawodowe:

 

Posiadam doświadczenie jako wiceprezes zarządu ds. finansowych w spółce giełdowej oraz jako dyrektor finansowy w firmie produkcyjno-handlowej. Ponadto pracując w firmie audytorskiej. Uczestniczyłem w około 150 badaniach sprawozdań finansowych, poznając w tym czasie zasady funkcjonowania podmiotów gospodarczych wielu różnych branż. Od 11 lat zasiadam w radach nadzorczych spółek, w tym spółek giełdowych, wspierając w aktywny sposób działania właścicielskie.

 

 

Wykształcenie:

 

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku rachunkowości, a także podyplomowe studia menedżerskie (SGH). W 2009 roku uzyskałem tytuł biegłego rewidenta. Dzięki temu potrafię łączyć wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów z praktycznym aspektami zarządzania przedsiębiorstwem.

 

Specjalizuję się w szkoleniach:

  • sprawozdania finansowe i analiza finansowa przedsiębiorstw,
  • podatki i rachunkowość,
  • finanse dla niefinansistów,
  • controlling i budżetowanie,
  • kursy dla samodzielnych księgowych,
  • kursy dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

 

 

Moje szkolenia:

 

Prowadzę szkolenia przede wszystkim z myślą o uczestnikach. Zawsze to uczestnicy inspirują mnie do praktycznych przykładów, które niejednokrotnie powstają „na żywo” w trakcie szkolenia. Szkolenia które prowadzę to praktyczne warsztaty, oczywiście z elementami wiedzy.

Czy jest możliwe zrozumienie finansów i rachunkowości firmy bez użycia konta księgowego? Czym różnią się należności od zobowiązań? Jak czytać sprawozdanie finansowe? Swoimi szkoleniami staram się udowodnić, że nie jest to takie trudne.

 

 

Po pracy i szkoleniach:

 

Moją wielką pasją jest golf. To sport, który pozwala po pierwsze się odprężyć, po drugie świetnie uczy samodyscypliny, i po trzecie – wbrew pozorom – można się porządnie zmęczyć (jedna runda to ok. 12 km).

 

Artykuły:

 

Wszystkie szkolenia z finansów »

Najbliższe szkolenia otwarte trenera

Miasto
Termin

Opinie uczestników szkoleń trenera

"Ciekawie, prowadzone w odpowiednim tempie."
"Świetne szkolenie, porusza bardzo ciekawe zagadnienia. Polecam."
"Szkolenie, tematyka oraz prowadzący warty polecenia."
Finanse nie muszą być nudne
"Energiczność i sposób przekazywania wiedzy sprawiły, że nie było nudne"
Sympatyczny, otwarty z dużą wiedzą i poczuciem humoru
Szkolenie fachowo przygotowane, poparte ciekawymi przykładami, nie można się nudzić
"Trener P. Rybicki jest otwartym, chętnym do dyskusji."
"Avenhansen to godny i rzetelny partner, który ze względu na swoją ofertę pozwoli Tobie zadbać o rozwój kariery zawodowej."
Dołącz do zadowolonych uczestników szkoleń