• Czy czasem rzeczywiście da się zarządzać?
  • Jakie znaczenie dla organizacji swojego czasu ma liczba 86 400?
  • Na co w naszym życiu mamy wpływ?
  • Dlaczego jedząc „żaby” będziemy szczęśliwsi?
  • Czym jest prokrastynacja?
  • Jak prawo Parkinsona pomoże nam zaoszczędzić czas?
  • Jak wypracować tzw. równowagę między życiem prywatnym a zawodowym?

Na te i inne pytania otrzymacie Państwo odpowiedź przyjmując zaproszenie na  szkolenie:
ZNAKOMITA ORGANIZACJA CZASU, CZYLI JAK ZARZĄDZAĆ SWOJĄ OSOBISTĄ EFEKTYWNOŚCIĄ

Oto niektóre z umiejętności, które uczestnicy szkolenia nabędą po jego zakończeniu:

  • poznanie skutecznych narzędzi usprawniających zarządzanie czasem
  • nauczenie się, w jaki sposób oddzielać czynności priorytetowe od mało istotnych
  • zdobycie wiedzy w jaki sposób ustalać adekwatne, realne i motywujące cele
  • zdobycie umiejętności radzenia sobie ze złymi nawykami (odkładanie spraw na później) i złodziejami czasu
  • poznanie techniki usprawniające budowanie relacji i asertywnej komunikacji: komunikowanie się ze zrozumieniem,  świadome zarządzanie komunikacją werbalną i niewerbalną, komunikacja asertywna

Czas trwania szkolenia:

Szczegółowy harmonogram do ustalenia: 1 dzień (1 x 8 godzin) lub 2 dni (2 x 8 godzin).

Dostosujemy czas trwania szkolenia do Państwa oczekiwań.

Dodatkowe informacje o szkoleniach zamkniętych AVENHANSEN

Co robimy aby szkolenie spełniło Państwa oczekiwania:

  1. Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby
  2. Doradzamy najlepsze rozwiązania
  3. Wspólnie z Państwem opracowujemy najlepszą taktykę przeprowadzenia szkolenia
  4. Dobieramy najlepszego Trenera (spośród około 80 świetnych fachowców w swoich dzieidzinach / praktyków) do realizacji wyznaczonych celów
  5. Opracowujemy zakres merytoryczny i ćwiczenia do przeprowawdzenia bardzo dobrego szkolenia
  6. Przygotowujemy świetne materiały szkoleniowe
  7. Na Państwa życzenie pomagamy w znalezieniu i wynajeciu sali szkoleniowej, hotelu, kateringu, przejazdu, atrakcji okołoszkoleniowych, ...
  8. Realizujemy bardzo dobre szkolenie
  9. Służymy pomocą we wdrażaniu poznanej wiedzy i umiejetności w życie
  10. Na Państwa zyczenie przeprowadzamy badania efektywności szkolenia i opracowujemy system dalszych szkolen w celu osiągnięcia maksymalizacji efektów
  11. Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Newsletter

Jeżeli zainteresowało Cię to szkolenie i chciałbyś otrzymywać powiadomienia o zbliżających się terminach tego lub podobnych szkoleniach, zapisz się do naszego biuletynu, a otrzymasz od nas szczegółowe informacje.

Wypełnij dane poniżej.

1. CZYM JEST CZAS DLA KAŻDEGO Z NAS

  • co to jest gospodarowanie czasem – elementy gospodarowania czasem
  • powody, dla których tracimy czas
  • analiza osobistego stylu zarządzania własnym czasem (diagnoza obszarów problematycznych i określenie planu działań w kierunku ich poprawy)

2. EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE

  • definiowanie tzw. złodziei czasu i szukanie sposobów na ich unikanie
  • nawyk samodyscypliny w organizowaniu i realizacji zadań
    • jakie sprawy/ zadania najczęściej odkładamy
    • przyczyny odkładania działań na później
    • destrukcyjny wpływ słów: „muszę”, „powinienem”

3. ZŁOTE REGUŁY NA BIERNOŚĆ – CO ZROBIĆ, BY NIE ODWLEKAĆ I NIE ODKŁADAĆ NA PÓŹNIEJ

  • metoda „pull” samomotywacji – czyli od pracy wysokiej jakości do rozrywki bez poczucia winy
  • metoda zbierania informacji
  • wytyczanie zadań od „zaraz”
  • zaczynanie od naj…..
  • zasada Parkinsona – czyli cele ograniczone w czasie
  • wyznaczanie SMART-nych celów jako klucz do skutecznego działania i odnoszenia sukcesów
  • metoda „rozbijania” zadań
  • metoda „kamienie – żwirek – piasek”

4. ZWIĘKSZANIE EFEKTYWNOŚCI DZIAŁANIA

  • zaplanowane planowanie – wyznaczanie priorytetów, oddzielanie spraw ważnych (=efektywność, skuteczność, sukces) od nieistotnych (= strata czasu, brak efektywności, frustracja)
  • zarządzanie czasem według trzech Generacji
  • matryca zarządzania czasem wg Eisenhowera
  • zalety planowania na piśmie
  • zalety przygotowywania planów dnia/ tygodnia/ miesiąca
  • reguła 60/40
  • zasada Pareto
  • krzywa aktywności – „ranny ptaszek” czy „sowa”

5. JAK „ZYKSKAĆ NA CZASIE” DZIĘKI EFEKTYWNEJ I ASERTYWNEJ KOMUNIKACJI

  • asertywna komunikacja – „ja” – jako technika zmniejszająca opór odbiorcy
  • asertywność w ujęciu analizy transakcyjnej – mój wewnętrzny Dorosły
  • jak radzić sobie z emocjami

6. CO JEST DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE – SPRAWY PILNE/ SPRAWY WAŻNE

  • fenomen efektywnego zarządzania sobą w czasie zgodnie z regułą 4. Generacji – czyli jak odnaleźć równowagę między życiem zawodowym, prywatnym i czasem dla siebie

7. PODSUMOWANIE SZKOLENIA

  • wnioski na poziomie indywidualnym i grupowym
  • indywidualny harmonogram  działań
  • gry  symulacyjne
  • analiza przypadku
  • wykład z prezentacją multimedialną
  • rozmowa moderowana/dyskusja
  • warsztaty w grupach
  • ankiety/ kwestionariusze
  • metoda 4 x Jak - Jak to robisz? Jak chciałbyś to robić? Jak możesz to robić? Jak to robisz?
  • bezpośrednie rozmowy z prowadzącym i/ lub uczestnikami

Zasada 80/20 tj. zajęcia praktyczne/zajęcia teoretyczne.