Myślenie twórcze i trening kreatywności - co zyskasz dzięki szkoleniu? 

Podstawowym celem treningu twórczości I kreatywności, jest rozwijanie już istniejących kompetencji w zakresie operacji umysłowych, takich jak abstrahowanie, dokonywanie skojarzeń czy wykorzystanie analogii. W zakresie oddziaływań treningowych leży także budzenie ciekawości poznawczej oraz umiejętności dostrzegania i redefiniowania problemów, a także diagnoza i ćwiczenie się w zakresie umiejętności przezwyciężania przeszkód i bloków w twórczym myśleniu. Trenowaniu twórczości sprzyja nastrój ludyczny, umożliwiający ćwiczenie twórczych kompetencji w różnych formach zabaw i działalności o charakterze artystycznym. W zaproponowanym treningu twórczości obowiązywać będą następujące zasady:

 •  Zasada różnorodności – twórzmy jak najwięcej różnorodnych pomysłów!
 •  Zasada odroczonego wartościowania – powstrzymajmy się (na jakiś czas) od krytyki i oceny!
 •  Zasada racjonalnej irracjonalności – wprzęgnijmy elementy myślenia oderwanego od rzeczywistości (życzeniowe, baśniowe) w proces zmagania się z problemem.
 • Zasada kompetentnej niekompetencji – im mniej znamy się na rzeczy, tym mniej szkodliwych nawyków, przyzwyczajeń i usztywnień wnosimy w proces tworzenia.
 • Zasada ludyczności – zabawa sprzyja produktywności myślenia!
 • Zasada aktualności – ważne jest to co się dzieje tu i teraz!

Poznanie i przećwiczenie technik twórczego rozwiązywania problemów i kreatywności do wykorzystania w negocjacjach i sprzedaży

Możliwość użycia tych technik odnośnie realnych problemów zawodowych

Twórcza praca i zabawa w dobrej, często zabawowej atmosferze.


Harmonogram szkolenia (2 dni / 16 godzin):

I dzień:  10:00 - 18:00
II dzień: 09:00 - 17:00


Dodatkowe informacje o szkoleniach zamkniętych AVENHANSEN

Co robimy, aby szkolenie spełniło Państwa oczekiwania:

 1. Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby
 2. Doradzamy najlepsze rozwiązania
 3. Wspólnie z Państwem opracowujemy najlepszą taktykę przeprowadzenia szkolenia
 4. Dobieramy najlepszego Trenera (spośród około 80 świetnych fachowców w swoich dziedzinach / praktyków) do realizacji wyznaczonych celów
 5. Opracowujemy zakres merytoryczny i ćwiczenia do przeprowadzenia bardzo dobrego szkolenia
 6. Przygotowujemy świetne materiały szkoleniowe
 7. Na Państwa życzenie pomagamy w znalezieniu i wynajęciu sali szkoleniowej, hotelu, kateringu, przejazdu, atrakcji okołoszkoleniowych, ...
 8. Realizujemy bardzo dobre szkolenie
 9. Służymy pomocą we wdrażaniu poznanej wiedzy i umiejętności w życie
 10. Na Państwa życzenie przeprowadzamy badania efektywności szkolenia i opracowujemy system dalszych szkoleń w celu osiągnięcia maksymalizacji efektów
 11. Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Newsletter

Jeżeli zainteresowało Cię to szkolenie i chciałbyś otrzymywać powiadomienia o zbliżających się terminach tego lub podobnego szkolenia, zapisz się do naszego biuletynu, a otrzymasz od nas szczegółowe informacje.

Dołącz do nas! Bądź na bieżąco! Znajdź promocje! Odbieraj bezpłatne materiały! ►

Zapisz się! ►

 


Szkolenia on-line

Szkolenia "na żywo" z naszymi Trenerami. Interaktywne i w pełnej, dwustronnej komunikacji.

Zapytaj opiekuna szkolenia o możliwości realizacji szkolenia w trybie on-line.

W zależności od specyfiki szkolenia oraz zakresu merytorycznego, w niektórych obszarach rekomendujemy realizację szkolenia wyłącznie w formie stacjonarnej.

Przy realizacji każdego projektu mamy na uwadze efektywność prowadzonych przez nas warsztatów oraz Państwa satysfakcję.

Zobacz naszą ofertę szkoleń on-line, które są alternatywą dla tradycyjnych szkoleń stacjonarnych ►

Trening twórczego i kreatywnego myślenia - program szkolenia online i stacjonarnego

Proces twórczego myślenia

 • Określenie etapów, według których przebiega proces twórczego myślenia oraz pokazanie analogii pomiędzy twórczym myśleniem a twórczym działaniem.
 • Rozciągacze umysłu
 • Szereg zagadek, łamigłówek oraz nieskomplikowanych technik, dzięki którym uczestnicy nauczą się jak aktywować obie półkule mózgowe.

Gimnastyka mózgu

Zaprezentowanie podstawowych ćwiczeń ruchowych opartych na Kinezjologii Edukacyjnej Paula E. Dennisona. Ćwiczenia pomagają w koncentracji, przyswajaniu wiedzy, równoważąc jednocześnie obie półkule mózgowe

Burza Mózgów

Zaprezentowanie metodologii klasycznej burzy mózgów Osborna oraz jej pisemnej odmiany tzw BM 635, która pozwala generować dużą ilość pomysłów w krótkim czasie a dodatkowym jej atutem jest to, że angażuje wszystkich uczestników w jednakowym stopniu, niezależnie od ich siły przebicia i pewności siebie.

Technika 6 kapeluszy

Technika ewaluacji pomysłów opracowana przez brytyjskiego psychologa Edwarda de Bono. Narzędzie to pozwala zrozumieć i wyeliminować najczęściej popełniane błędy w procesie kreatywnego myślenia. Stosowanie tej techniki pozwala ustrukturalizować poszczególne etapy procesu twórczego myślenia. Uczestnicy uczą się jak rozpoznawać style myślenia, jak unikać pułapek w stosowaniu tego narzędzia oraz jak podnieść efektywność, zarówno w ocenie własnych, jak i cudzych pomysłów.

Mapy Myśli

Sposób nielinearnego notowania i opracowywania np. planów prezentacji, projektów. Metoda może być pomocna w zespołach projektowych, przy pracach koncepcyjnych. Zakłada ona rozrysowanie na dużej płaszczyźnie w sposób symboliczny sieci połączeń między częściami zagadnienia.

Analiza problemów

Prezentacja kilku technik użytecznych w analizowaniu problemów w organizacji oraz do pracy indywidualnej, np. drzewo problemów, szkielet ryby, pole sił.

Program szkolenia z twórczego myślenia i rozwiązywania problemów ułożony został tak, aby dostarczał niezbędnej wiedzy 

 

Jakie metody pracy wykorzystywane są podczas szkolenia z kreatywności i myślenia twórczego? 

Program warsztatów z myślenia twórczego w głównej mierze opiera się na założeniu nauki przez doświadczenia, w wyniku czego większość materiału przekazywana jest uczestnikom w formie praktycznych ćwiczeń realizowanych w zespołach kilkuosobowych. Ćwiczenia te pozwalają również pogłębić relacje pomiędzy uczestnikami, którzy poznają się w warunkach sprzyjających pełnej integracji. Jednocześnie każdą z przećwiczonych metod będziemy analizować i omawiać pod kątem praktycznego zastosowania w pracy.

Szkolenie ma na celu pobudzić własną kreatywność w pracy zawodowej. Uczestnicy szkolenia zdobywają nie tylko niezbędną wiedzę, ale również umiejętności praktyczne w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów. Zapraszamy do udziału w szkoleniu.