Prawo pracy w praktyce - szkolenie online i stacjonarne

Jesteś pracownikiem i chcesz poznać swoje prawa? A może jesteś przedsiębiorcą, który zastanawia się czy lepiej zaproponować pracownikowi umowę o pracę, dzieło czy zlecenie? Kurs ten zapewni Ci rzeczową i praktyczną wiedzę na temat obowiązujących przepisów prawa pracy w Polsce.

Komu polecamy udział w szkoleniu z prawa pracy w praktyce?

Kurs prawo pracy dedykowany każdej osobie chcącej zapoznać się z tematyką prawa pracy. Szkolenie prowadzone jest z wykorzystaniem praktycznych metod przekazywania wiedzy. Kurs dostarczy wiedzy na temat praw i obowiązków pracowników względem pracodawcy, jak również praw i obowiązków pracodawcy względem pracownika. W kompleksowy sposób zostaną omówione elementarne, a zarazem najważniejsze kwestie dot. prawa pracy, aby doświadczyć gruntownej wiedzy obu stronom.

Szkolenie w trybie online?

Tak, istnieje możliwość organizacji szkolenia Prawo pracy w praktyce - co zrobić, aby była legalna w systemie nauki zdalnej.

► Szkolenie internetowe jest przeprowadzane na żywo.
► Zakres merytoryczny dostosowujemy indywidualnie do Państwa potrzeb.
► Dopytaj opiekuna szkolenia o możliwe rozwiązania.

Czas trwania szkolenia stacjonarnego:

Szczegółowy harmonogram do ustalenia: 1 dzień (1 x 8 godzin) lub 2 dni (2 x 8 godzin).

Dostosujemy czas trwania szkolenia do Państwa oczekiwań.

Czas trwania szkolenia on-line:

Sugerowany minimalny czas szkolenia zamkniętego grupowego to łącznie 5-6 godzin w zależności od tematu szkolenia (z możliwością podziału na sesje). Finalna długość, ilość i częstotliwość sesji zostaną dopasowane do Państwa oczekiwań i możliwości.

Terminy sesji uzgadniane są indywidualnie i dopasowane do Państwa potrzeb, możliwości i oczekiwań.

Przykładowy harmonogram: 7 sesji trwających od 1 do 3 godzin, dających łącznie 14 godzin szkolenia.

Szkolenie to może być również realizowane w formie indywidualnej - konsultacje 1 na 1, w formie np. 3-godzinnej sesji.
Zapytaj o szczegóły opiekuna szkolenia.

Dodatkowe informacje o szkoleniach zamkniętych AVENHANSEN

Co robimy, aby szkolenie spełniło Państwa oczekiwania:

  1. Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby
  2. Doradzamy najlepsze rozwiązania
  3. Wspólnie z Państwem opracowujemy najlepszą taktykę przeprowadzenia szkolenia
  4. Dobieramy najlepszego Trenera (spośród około 80 świetnych fachowców w swoich dziedzinach / praktyków) do realizacji wyznaczonych celów
  5. Opracowujemy zakres merytoryczny i ćwiczenia do przeprowadzenia bardzo dobrego szkolenia
  6. Przygotowujemy świetne materiały szkoleniowe
  7. Na Państwa życzenie pomagamy w znalezieniu i wynajęciu sali szkoleniowej, hotelu, kateringu, przejazdu, atrakcji okołoszkoleniowych, ...
  8. Realizujemy bardzo dobre szkolenie
  9. Służymy pomocą we wdrażaniu poznanej wiedzy i umiejętności w życie
  10. Na Państwa życzenie przeprowadzamy badania efektywności szkolenia i opracowujemy system dalszych szkoleń w celu osiągnięcia maksymalizacji efektów
  11. Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Newsletter

Jeżeli zainteresowało Cię to szkolenie i chciałbyś otrzymywać powiadomienia o zbliżających się terminach tego lub podobnego szkolenia, zapisz się do naszego biuletynu, a otrzymasz od nas szczegółowe informacje.

Dołącz do nas! Bądź na bieżąco! Znajdź promocje! Odbieraj bezpłatne materiały! ►

Szkolenia on-line

Szkolenia "na żywo" z naszymi Trenerami. Interaktywne i w pełnej, dwustronnej komunikacji.

Zapytaj opiekuna szkolenia o możliwości realizacji szkolenia w trybie on-line.

W zależności od specyfiki szkolenia oraz zakresu merytorycznego, w niektórych obszarach rekomendujemy realizację szkolenia wyłącznie w formie stacjonarnej.

Przy realizacji każdego projektu mamy na uwadze efektywność prowadzonych przez nas warsztatów oraz Państwa satysfakcję.

Zobacz naszą ofertę szkoleń on-line, które są alternatywą dla tradycyjnych szkoleń stacjonarnych ►

Prawo pracy szkolenie - program kursu

Program szkolenia z prawa pracy obejmuje kluczowe zagadnienia, takie jak sposoby prawidłowego prowadzenia dokumentacji pracowniczej, procedury i konsekwencje stosowane przy rozwiązaniu umowy o pracę oraz zrozumienie przysługujących praw i sposobu wnioskowanie o poszczególne urlopy pracownicze czy dodatkowe przerwy w czasie pracy. To kompleksowy kurs poruszający najbardziej aktualne zagadnienia oraz pozwalający uporządkować wiedzę.

MODUŁ I. UMOWA O PRACĘ, ZLECENIE A UMOWA O DZIEŁO. CZYM SIĘ OD SIEBIE RÓŻNIĄ I JAKIE SĄ PLUSY ORAZ MINUSY KAŻDEGO Z ROZWIĄZAŃ

Jako że, każda z rodzajów umów ma swoje plusy i minusy, to omówimy na przykładach jaką umowę warto wybrać w konkretnych przypadku. Czy podwykonawca może być zatrudniony na umowie o dzieło, czy to jest umowa zlecenie? Czy lepiej zatrudnić osobę na umowie zlecenie, czy może lepiej o pracę? I przede wszystkim - jakie są różnice w tych formach zatrudnienia?

MODUŁ II. CO POWINNO ZAWIERAĆ SIĘ W UMOWIE Z PRACOWNIKIEM ZGODNIE Z KODEKSEM PRACY

Omówienie kompleksowy umowy o pracę, jej najważniejszych elementów, kwestii na które powinny w szczególny sposób zwrócić uwagę obie strony. Sporządzimy wspólnie prosty wzór umowy o pracę z gruntownym omówieniem każdego z jej punktów.

MODUŁ III. ZMIANA UMOWY. CO W MOMENCIE, GDY LIKWIDOWANE JEST STANOWISKO PRACY W DANYM PRZEDSIĘBIORSTWIE. JAKIE MA PRAWA PRACOWNIK A JAKIE PRACODAWCA?

Zarówno pracodawca jak i pracownik powinien wiedzieć co w momencie, gdy dane stanowisko w zakładzie pracy staje się już niepotrzebne. Czy pracodawca może zaproponować pracownikowi inne stanowisko? Czy musi ono odpowiadać kompetencją pracownika? A czy sam pracownik musi się zgodzić na tę propozycję? Odpowiemy sobie na wszystkie powyższe pytania, aby każda ze stron wiedziała jak postąpić jeżeli dojdzie do takiej sytuacji.

MODUŁ IV. ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ ZA WYPOWIEDZENIEM I BEZ WYPOWIEDZENIE. JAK TO ROBIĆ PRAWIDŁOWO? CZY OBIE STRONY MOGĄ ZAKOŃCZYĆ STOSUNEK PRACY ZA POROZUMIENIEM?

Poruszymy kwestie dot. zakończenia stosunku pracy pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą ze wskazaniem na jakie kwestie powinny zwrócić uwagę obie strony. Wskażemy jaki model rozwiązania umowy może okazać się najbardziej korzystny w praktyce i na co szczególnie muszą uważać obie strony.

MODUŁ V. ZWOLNIENIA. KIEDY MOGĘ ZWOLNIĆ PRACOWNIKA? CZYM SĄ ZWOLNIENIA GRUPOWE I KIEDY NIE MA OBOWIĄZKU ICH STOSOWANIA?

Czy istnieje możliwość zwolnienia pracownika bez podanie powodu? Jakie są obowiązki pracodawcy i jakich formalności należy dopełnić? Poruszymy kwestie dot. tzw. "zwolnień grupowych" oraz możliwości oraz konieczności ich przeprowadzenia.

MODUŁ VI. PRACA ZDALNA - CZY W KAŻDYM PRZYPADKU PRZEDSIĘBIORCA MOŻE WYSŁAĆ PRACOWNIKA NA TZW. PRACĘ ZDALNĄ? JAKIE SĄ UPRAWNIENIA ORAZ OBOWIĄZKI PRACOWNIKA ORAZ PRACODAWCY

W kompleksowy sposób zostaną omówione kwestie dotyczące jednej z najbardziej popularnych metod pracy w ostatnich latach, czyli pracy zdalnej.

MODUŁ VII. URLOPY - MACIERZYŃSKI, WYCHOWAWCZY, WYPOCZYNKOWY ODPŁATNY I NIEODPŁATNY

Gruntowne omówienie wszystkich rodzajów urlopów oraz sytuacji w których one przysługują. Odpowiemy sobie m.in. na pytania dot. tego czy pracownik ma prawo do nieprzerwanego 14 dniowego urlopu wypoczynkowego, co w przypadku urlopu rodzicielskiego dla ojca, który chce go wziąć, aby zaopiekować się swoim dzieckiem oraz czy możliwe jest wzięcie urlopu, aby zająć się członkiem rodziny.

Jakie metody stosowane są podczas szkolenia z prawa pracy?

Szkolenie prawo pracy zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach kadry kierowniczej oraz pracowników działów HR i wszystkich innych osób pragnących pogłębić swoją wiedzę w zakresie przepisów dotyczących czasu pracy, obowiązków pracodawcy oraz praw pracowników. Uczestnicy szkolenia otrzymają merytoryczną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w praktyce.

Szkolenia prowadzone są w formie warsztatów, przy wykorzystaniu metod tj.:

  • dyskusja połączona z prezentacją multimedialną
  • case studies
  • praca na tekstach
  • quizy i zadania