Kilka słów o składowych elementach szkolenia:
- Rola i pozycja wykonawcy w kontrakcie stanowi główny punkt odniesienia w tym szkoleniu.
- Jak wykonawca powinien się przygotować do udziału w realizowanym Kontrakcie od momentu negocjacji i podpisania umowy, poprzez jej wykonywanie aż do rozliczenia się z przyjętych w kontrakcie zobowiązań?
- Przedstawione podczas tego szkolenia, techniki i narzędzia będą miały zastosowanie w zarządzaniu na każdym etapie Umowy, w ramach ustalonych zasad zarządzania ryzykiem i zapewnienia standardów, jakości wykonywanych robót oraz zabezpieczenia swoich roszczeń. Jak dobrze przygotować się do projektu? Jak przeanalizować zapisy umowy i ustalić punkty krytyczne w realizacji kontraktu realizowanego w procedurze Fibic? Dlaczego tak ważne jest możliwie jak najwcześniejsze przeanalizowanie materiałów służących do realizacji projektu, czyli projektów technicznych, programów funkcjonalno-użytkowych, uregulowanego stanu prawnego gruntów, decyzji i uchwał, np. w zakresie zwolnienia wykonawcy z opłat za zajęcia pasów drogowych itp.?
Gospodarowanie czasem w kontrakcie – czyli praktyczne sposoby radzenia sobie z Harmonogramem.
- Co to znaczy w praktyce – zrozumieć procedurę Fidic? Jakie błędy w tym zakresie popełniamy najczęściej i jak można ich uniknąć?
- Na bazie, jakich standardów zapewnić prawidłowe przeprowadzenie procesu wdrażania inwestycji za poprzez odpowiedni przepływ informacji?
- Co można wygrać a co przegrać w procedurach zmian w kontrakcie?
- Jak skutecznie zgłaszać roszczenia i uczestniczyć w sporach ze stronami kontraktu?
To tylko przykładowe pytania, na które odpowie to szkolenie.
Dla kogo jest to szkolenie:
- Prezentacja i studia przypadków przeznaczone są przede wszystkim dla pracowników firmy realizującej kontrakt, których wiedza w zakresie procedury FIDIC, wymaga uporządkowania i poszerzenia.
- Jest to szkolenie od strony praktycznej, prezentujące specyficzne uwarunkowania decydujące o powodzeniu przedsięwzięcia budowlanego oraz przedstawiające, jak korzystać z uprawnień w różnych sytuacjach i na kolejnych etapach realizacji kontraktu.
- Uczestnicy: Kadra zarządzająca, kierownicy budów, kierownicy robót, majstrowie, służby finansowe, obsługa prawna – w szczególności odpowiedzialna za realizację kontraktu.
Tematyka i funkcje tego szkolenia zostały przygotowane, jako praktyczny przegląd szczegółowych rozwiązań w zakresie przygotowania do kontraktu a następnie, zarządzania budową. Na bazie wiodącego tematu, jakim jest procedura, FIDIC zostaną przedstawione metody i zasady realizacji kontraktu oraz skuteczne techniki tworzenia przez Wykonawcę, organizacyjnych i prawnych warunków realizacji i nadzorowania kontraktów. Dotyczy to relacji:
Zamawiający – Inżynier – Wykonawca z punktu widzenia Wykonawcy. Charakter szkolenia zostanie powiązany cyklem testów określających predyspozycje i preferencje uczestników w odniesieniu do poszczególnych podtematów
FIDIC w czterech wymiarach, – czyli jak:
- Co wynika z Ogólnych i Szczególnych warunków Umowy FIDIC?.
- Jakie zapisy kontraktu są szczególnie ryzykowne dla wykonawcy?
- Jak skutecznie zapewnić przestrzeganie uprawnień wykonawcy przez Inżyniera Kontraktu?.
- Jak zbudować i wdrożyć sprawny system zarządzania ryzykiem i zapewnienia standardów, jakości kontraktu przy współpracy z Inżynierem Kontraktu i z Zamawiającym?.
- Wskazana powyżej problematyka zostanie omówiona i przećwiczona w oparciu o studia przypadków zrealizowanych Kontraktów.
CELE SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom poszerzonej wiedzy w zakresie ogólnych i szczegółowych przepisów warunków kontraktowych FIDIC.
Szkolenie ma na celu profesjonalnie przygotować Wykonawcę procesu inwestycyjnego (przygotowanie i negocjowanie umowy, projektowanie, realizacja, nadzór) do realizowania go zgodnie z wymaganiami krajowymi i międzynarodowymi z praktycznym uwzględnieniem norm prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego oraz reguł tzw. dobrej praktyki inwestycyjnej.
Zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi wg Warunków Kontraktowych FIDIC.
Uporządkowanie zasadniczych i szczegółowych wymogów projektu, poprzez analizę, krok po kroku każdego etapu, łącznie z końcowym rozliczeniem się z obowiązków.
KORZYŚCI:
Poznanie i zdobycie umiejętności w zakresie wykorzystania procedur FIDIC w praktyce przygotowania, realizacji i rozliczania projektów budowlanych..
Pozyskanie szerokiego spektrum wiedzy, dotyczącej błędów i przyczyn porażek w kontraktach budowlanych, w kontekście unormowań prawnych i organizacyjnych procesów inwestycji budowlanej.
Przećwiczenie na studiach przypadków stosowanych w praktyce rozwiązań dotyczących: fazy przedinwestycyjnej, organizacji placu budowy, form wynagrodzenia, zmian w fazie realizacyjnej oraz form i trybu rozliczeń końcowych.
Szkolenie w trybie online?
Tak, istnieje możliwość organizacji szkolenia z zakresu "FIDIC - punkt widzenia wykonawcy kontraktu - dla średnio zaawansowanych" w systemie nauki zdalnej.
► Szkolenie internetowe jest przeprowadzane na żywo.
► Zakres merytoryczny dostosowujemy indywidualnie do Państwa potrzeb.
► Dopytaj opiekuna szkolenia o możliwe rozwiązania.