Kiedyś za rozwój kariery odpowiadał wyłącznie pracodawca. Wsiadaliśmy do wielkiego samolotu zwanego KARIERĄ, i to pracodawca wcielał się w rolę pilota decydując, w jaki sposób ma wyglądać wspólna podróż zawodowa. My zasiadaliśmy w fotelu pasażera, czasami mniej lub bardziej wygodnie i godziliśmy się na takie warunki.

Dzisiaj rozwój kariery wygląda zupełnie inaczej. Mamy wybór. Wsiadamy do małego samolotu, w którym stajemy się drugim pilotem. I wspólnie z pracodawcą – głównym pilotem decydujemy, w jakim kierunku polecimy. Ta nasza wspólna zawodowa podróż trwa tak długo, dopóty wizja pracodawcy i pracownika jest spójna.

Ale czy Ty wiesz, w jakim kierunku chcesz lecieć? Czy pracodawca zna Twoje plany? Czy jesteś świadom swoich zasobów, ale i marzeń zawodowych, aby pracodawca mógł uwzględnić Twoje potrzeby związane z rozwojem kariery?

Głównym powodem odchodzenia z pracy nie są zawsze pieniądze. Jak podaje Leigh Brahan w książce „7 powodów odchodzenia z pracy” pracownicy bardzo często odchodzą z organizacji ze względu na niedopasowanie swoich umiejętności do stanowiska, brak motywacji oraz nieustalony plan rozwoju kariery.

 

Jak nie ma zbudowanych fundamentów, upada cały dom. Niektóre firmy wydają olbrzymie pieniądze na skomplikowane procesy, a zapominają o głównych potrzebach związanych z karierą. A taką właśnie wydaje się rozmowa z pracownikiem o jego planach związanych z karierą i nie wywieranie presji (oferowanie tzw. propozycji nie do odrzucenia). Więc odkryj siebie zawodowo i aktywnie uczestnicz w rozwoju swojej kariery.

Szkolenie ma formę warsztatu, na którym wypracowywane są przez uczestników poszczególne kroki związane z odkrywaniem siebie zawodowo.

 

Korzyści dla uczestników szkolenia

To szkolenie rozwojowe inne od wszystkich. Zatrzymasz się na chwilę, zrobisz bilans swoich potencjałów i zasobów oraz zaplanujesz swoją karierę w organizacji. Przejdziesz proces mentoringu kariery, dzięki czemu wzrośnie Twoja zawodowa pewność siebie.

 

Korzyści dla organizacji

Zadowolony, świadom swoich wartości i kompetencji pracownik, to zaangażowany pracownik. Wspomniany wcześniej autor podaje, że 80% pracowników, którym firmy zapewniły proces mentoringu, odczuwało silne przywiązanie do firmy. W wypadku pracowników, którym nie zaproponowano procesu, zaangażowanie deklarowało tylko 46%. Dodatkowo, wg Instytutu Gallupa, jeśli pracownicy znają swoje mocne strony, efektywność całego zespołu rośnie o 12%. Naprawdę warto wysłać pracowników na to szkolenie.

 

Szkolenie polecamy dla:

  • Dla wszystkich pracowników, którzy chcą rozwijać swoją karierę w oparciu o swój potencjał i wartości życiowe

 

Metody pracy, które zastosujemy podczas szkolenia

 Wśród technik aktywizujących uczestników pojawią się m.in.

  • dyskusje
  • ćwiczenia indywidualne
  • indywidualne testy
  • burze mózgów i inne wybrane metody pobudzenia kreatywności
  • warsztatowe ćwiczenia

MODUŁ I.  PRZEKONANIA O KARIERZE

Czy wiesz, jakie przekonania Ciebie wspierają, a które ograniczają? Przekonania to takie filtry rzeczywistości, które mogą stać się naszą prawdą absolutną i jednocześnie blokować rozwój kariery. W tej części zidentyfikujesz swoje główne hamulce i będziesz pracował nad ich odwróceniem.

MODUŁ II. WARTOŚCI ŻYCIOWE

Czy wiesz, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne w życiu? Czy znasz swoją hierarchię wartości? Zanim zaczniesz skutecznie i efektywnie wspinać się na drabinę swojego sukcesu, sprawdź, czy ta drabina jest oparta o właściwą ścianę.

Określenie hierarchii swoich wartości życiowych jest rzeczą, o której nie można zapomnieć pracując nad ścieżką kariery. Dlaczego? Bo nie można oddzielić życia zawodowego od życia prywatnego. Musi być harmonia. Wartości życiowe to nasz kompas ułatwiający także zawodowe wybory. W tej części skupimy się na identyfikacji wartości i ustaleniu priorytetów.

MODUŁ III. DIAGNOZA ZASOBÓW: TALENTY, KOMPETENCJE, UMIEJĘTNOŚCI

Zapraszam Cię do remanentu swoich zasobów. W tej części sprawdzisz, co masz w swoim plecaku, który niesiesz w swojej zawodowej podróży. Podsumujesz swoje potencjały i uzupełnisz SWOT indywidualny.

MODUŁ IV. MOTYWACJA

Co sprawia, że codziennie masz siłę iść do pracy? Jakie rzeczy w pracy są dla Ciebie ważne, co w swojej pracy lubisz najbardziej, a jakie elementy warto poprawić? Zaplanuj rozmowę z przełożonym, on nie ma złotej kuli, aby poznać Twoje potrzeby. Proaktywnie zadbaj o komfort swojej pracy.

MODUŁ V. MOJA WYMARZONA ROLA

Gdzie chcesz być za 5 lat? Oj nikt nie lubi takiego pytania szczególnie zadawanego na rozmowie rocznej. Ale czy naprawdę zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Moim zdanie, zdecydowanie warto ? Zmierzysz się także ze swoim wewnętrznym krytykiem, małym sabotażystą, który potrafi namieszać w głowie.

MODUŁ VI. DYLEMATY

Jeśli pojawiły się jakieś dylematy zawodowe, pokażę Tobie w jaki sposób możesz efektywnie je rozwiązać. Wybór opcji od dnia szkolenia już nigdy nie będzie trudny.

MODUŁ VII CEL I PLANOWANIE

Warsztaty zakończysz wyznaczeniem celu i przygotowaniem planu działania. Bo przecież chodzi o to, aby aktywnie uczestniczyć w rozwoju kariery, jaki może dać Ci Twoja organizacja.