Zgodnie z prawem

Wiele osób korzystając z Internetu, a zwłaszcza z modnych portali społecznościowych zastanawia się nad prawem autorskim prezentowanych treści oraz fotografii. Całkiem niedawno na facebooku pojawił się łańcuszek informujący o tym, iż portal otrzymuje prawa autorskie do publikowanych zdjęć. Gorączkowo przekazywano sobie z ust do ust informacje, że zdjęcia przez nas umieszczane mogą być wykorzystywane w reklamie portalu. Ci, którzy się wystraszyli zaczęli gorączkowo kasować swoje galerie, inni wręcz przeciwnie- wzbogacali swoje portfolio. Przezorni umieścili na swoich tablicach informację, iż nie zgadzają się na tego typu politykę. Ten przykład pokazuje nam, że już coraz częściej jesteśmy świadomi swego prawa autorskiego w sieci.

 

Zastanawiający jest fakt, iż wielu z nas miałoby moralny problem z włamaniem się do pracowni np. artysty- rzeźbiarza i zabraniem mu jego działa, natomiast, jeśli chodzi o fotografie, czy publikacje- już takich obiekcji mamy coraz mniej. Dlaczego ? Przyzwyczailiśmy się, że za pomocą kliknięcia myszy mamy dostęp do prawie wszystkich informacji. Czy udostępnianie ich, ściąganie, przerabianie nie narusza praw innych ? Warto, zatem się zastanowić, czy twórca internetowy ma takie same prawa jak ,,analogowy”: malarz, czy rzeźbiarz ? Czy zamiana pędzla na takie samo narzędzie, tyle tylko, że w Corelu- upoważnia do plagiatowania wykonanych cyfrowo dzieł ?

 

Na te pytania odpowie podczas szkolenia ,,Prawo własności intelektualnej w praktyceAleksandra Nowak-Gruca, doktor nauk prawnych ze specjalnością prawo cywilne, ekonomista (ekspert w zakresie ekonomicznej analizy prawa), rzecznik patentowy. Podczas szkolenia poznają Państwo podstawy prawa własności intelektualnej, a także sposoby jej ochrony. Na szkoleniu zostanie omówione zarządzanie własnością intelektualną, jej modele, optymalizacja kosztów, rynkowa wartość patentów, czy możliwość komercyjnej eksploatacji.

 

Szkolenie da Państwu możliwość poznania stale zmieniającego się prawa dotyczącego własności intelektualnej. Na jego znajomości nie tylko można skorzystać, ale przede wszystkim ochronić firmy przed wysokimi odszkodowaniami związanymi z naruszeniem prawa autorskiego. 

 

[MOBILE]


 

Powrót do strony z artykułami

 


 

AVENHANSEN Sp. z o.o. zezwala na kopiowanie i wklejanie na inne strony internetowe powyższego artykułu pod warunkiem dodania pod artykułem poniższego tekstu i dodania linka do tej strony:

Artykuł jest własnością firmy szkoleniowej AVENHANSEN Sp. z o.o.

Link do artykułu »

Zgodnie z prawem
Oceny: 4 z 5 z 15 głosów