Siedem przykazań menagera, czyli co musisz zrobić, aby osiągnąć sukces.

Człowiek, to taka istota, której ciągle mało. Pierwszą pracę, zmieniamy zazwyczaj nie dlatego, że nam się nie podoba, a  z powodu niewspółmiernych do naszych oczekiwań, zarobków, czy też samego stanowiska. Nasza satysfakcja, nie wynika jedynie z ilości ‘mamony’, jaką zarabiamy, a raczej  z przekonania, że właśnie udało nam się osiągnąć sukces. Czym jest to niedookreślone do końca pojęcie szczęścia? Składa się nań przede wszystkim nasze samopoczucie i przekonanie, że udało nam się dojść do miejsca, w którym doceniane są nasze umiejętności, a my sami mamy świadomość dokonania czegoś dużego.

 

Sukces to również zgoda na bycie szczęśliwym i pozwalanie sobie samemu na drobne przyjemności. To uczucie, ze jesteśmy spełnieni wyrażane przez nas samych, ale również widoczne w oczach otaczających nas ludzi. Co należy zrobić, aby znaleźć się w gronie szczęśliwców, którzy mogą śmiało stwierdzić, że osiągnęli pewien pułap zadowolenia, który jest dla nich satysfakcjonujący? Podobno wystarczy kierować się poniższymi radami, a sukces będzie dany każdemu z nas….

 

  1. Wyznaczaj sobie cele. Wydaje się do dość logiczne, ale nie zawsze takie jest. Gro ludzi żyje po prostu z dnia na dzień, licząc jedynie na przetrwanie jakoś kolejnego dnia. Nie mając celu do którego dążymy, zabieramy sobie szansę na polepszenie naszego bytu. Na początek wystarczy stawianie sobie prostych zadań, jak na przykład: wyjdę z domu 15 minut wcześniej, aby mieć pewność, że nie spóźnię się do pracy. Z czasem, ośmielimy się i nasze oczekiwania wobec siebie samych wzrosną, dając nam możliwość rozwoju.
  2. Pracuj dla siebie, nie po to, żeby udowodnić coś innym. Zbyt dużo czasu tracimy zazwyczaj na próby upodobania się otaczającym nas osobom, działamy tak, aby spełnić oczekiwania innych ludzi, nie bacząc na potrzeby własne. Po co się rozdrabniać, ta nasza niczym nieuzasadniona potrzeba bycia akceptowanym przez wszystkich, stanowi barierę na drodze do osiągnięcia sukcesu. Po prostu zajmijmy się swoimi obowiązkami, ponieważ i tak nigdy nie zdarzy się, że wszyscy będą nas cenić, czy aprobować. Nie bez kozery wielu z nas spotkało się ze stwierdzeniem: ‘Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził”.
  3. Chcesz odnieść sukces? Bez ryzyka nie ma zabawy. Zachowawcze działania, może i są bezpieczne, ale nie pozwolą nam na byciem prawdziwym menagerem z krwi i kości. Pamiętajmy również, że  w trakcie naszej kariery, nie unikniemy błędów, które są nierozerwalnie związane z podejmowaniem mniej bezpiecznych decyzji, ale na tym właśnie polega rozwój. I tak pewnie zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko w naszym życiu potoczy się tak jakbyśmy sobie tego życzyli, a więc czemu nie zaryzykować?
  4. Stawiaj sobie konkretne cele, które pragniesz osiągnąć. Jedynie wówczas będziemy w stanie sukcesywnie osiągać coraz więcej, przybliżając się do finalnego celu, ale rozważając również przy tym różne alternatywy działań.
  5. Pamiętaj również, że żadną sztuką jest kopiowanie pomysłów innych osób, oczywiście możemy czerpać z doświadczeń specjalistów z branży, ale pamiętajmy, ze stanowią one jedynie inspiracje dla naszych nowatorskich przedsięwzięć. Co więcej, wyobraźmy sobie tę naszą satysfakcję, jeśli uda na się znaleźć jakąś niszę na rynku, bądź innowacyjnie rozwiążemy problematyczną sytuację.
  6. Spróbuj zachować zdrowy dystans względem swojej pracy, działając właśnie w taki sposób będziemy w stanie obiektywnie ocenić sytuację,  w jakiej się znajdziemy, czy też zauważyć błędy, jeśli takowe popełnimy. Jednodniowy odpoczynek od codziennych zajęć, może być też świetną metodą na odświeżenie umysłu i pretekstem do nabrania nowych sił do działania.
  7. Niezależnie czy pracujesz na swój rachunek, czy jesteś zatrudniony w firmie, pamiętaj, że aby móc osiągnąć sukces, powinieneś rozwijać i wprowadzać w życie swoje pomysły. Tylko wówczas będziemy mieć poczucie, iż rzeczywiście coś od nas zależy, a co więcej mamy możliwość samoistnie motywować się do podejmowania kolejnych działań.

 

Tak naprawdę nawet jeśli nie mamy aspiracji aby osiągnąć spektakularny sukces, bądź żyjemy w przeświadczeniu, że bycie menagerem to nie nasza przyszłość, warto wprowadzić powyższe rady w życie, chociażby po to aby podwyższyć stopę naszej kariery zawodowej. Wówczas, możemy mieć pewność, że polepszy się nasze spojrzenie na nas samych, jak również zyskamy uwagę, czy też szacunek współtowarzyszy naszej drogi zawodowej.

 

 

 


 

 

Powrót do strony z artykułami

 

 


Siedem przykazań menagera, czyli co musisz zrobić, aby osiągnąć sukces.
Oceny: 3 z 5 z 26 głosów