Najbardziej pożądane szkolenia w oczach pracodawcy - kursy i szkolenia, które zagwarantują Ci pracę

IndoorZaistnienie na rynku pracy uzależnione jest od wielu czynników. Podczas rekrutacji rozpatruje się nie tylko doświadczenie potencjalnego pracownika, ale również przebieg jego kariery oraz szkolenia, jakich się podejmował. Branie udziału w kursach punktuje nie tylko na CV i liście motywacyjnym. Dzięki zdobytym umiejętnościom pracownik będzie w stanie szybciej rozwiązać niektóre problemy, czy poradzić sobie z nadmiernym stresem i presją otoczenia.

Spis treści:

Kursy i szkolenia przydatne na rynku pracy - co wpływa na ich popularność?

Dobre szkolenia i kursy poprawią work-life balance!

Połącz plany na służbową przyszłość z odpowiednimi szkoleniami

Stopnie zdobywania kompetencji zawodowych - czy każdy kurs daje to samo?

Jakie kursy i szkolenia dadzą gwarancję zdobycia pracy?

Przykładowe kursy, które dadzą zastrzyk wiedzy i praktyki

Kursy i szkolenia przydatne na rynku pracy - co wpływa na ich popularność?

Popularność kursów i szkoleń zależy najczęściej od zmian na rynku pracy. Coraz bardziej ceni się szkolenia z umiejętności miękkich, które pomogą poradzić sobie z niestandardowymi sytuacjami. Na przykład poprawią umiejętność zarządzania ludźmi lub podniosą jakość sprzedaży oferowanych produktów.

Pracodawcy nie boją się inwestować w rozwój swoich pracowników i wysyłają na kursy, które podnoszą konkretne, wybrane przez nich kwalifikacje. Widoczna jest też migracja młodych ludzi za dodatkowymi świadczeniami. Większe szanse na nie są w dużych firmach i korporacjach - czyli wszędzie tam, gdzie szkolenia mogą się przydać.

Dobre szkolenia i kursy poprawią work-life balance!

Szkolenia i kursy mogą znacznie poprawić jakość naszego życia! Dzięki ciągłej pracy nad umiejętnościami miękkimi będziemy w stanie lepiej zarządzać naszym czasem, radzić z presją otoczenia czy asertywnie podchodzić do klientów i przełożonych. Ponadto kreatywność i innowacyjność pomaga w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery i zostaniu ekspertem w dziedzinie, co wg statystyk coraz bardziej liczy się wśród młodych.

 

Chcesz asertywnie podchodzić do swoich klientów? Sprawdź naszą ofertę szkoleniową!

Szkolenia otwarte z umiejętności osobistych

Połącz plany na służbową przyszłość z odpowiednimi szkoleniami

Najwygodniej będzie umiejętnie wkomponować szkolenia w ścieżkę kariery. Wiele kursów prowadzonych jest w systemie weekendowym, co pozwala łatwo je ukończyć i jednocześnie nie rezygnować z podjętej pracy.

Podobnie w przypadku studentów, którzy nie mogą w tygodniu pozwolić sobie na dodatkowe zajęcia. Szkolenia będą dla nich szansą na pokazanie się z jak najlepszej strony zaraz po ukończeniu edukacji. Świadczą o chęci rozwoju i poszerzania swojej wiedzy.

Stopnie zdobywania kompetencji zawodowych - czy każdy kurs daje to samo?

Nie każdy kurs może zaoferować nam to samo. Każdy z nich w innym stopniu dba o ilość przekazywanej wiedzy i kontakt z praktycznym jej zastosowaniem. Warto wiedzieć, że rozwój kompetencji podzielony jest na 4 obszary:

  • certyfikat - kursant otrzymuje dokument, który potwierdza zakres jego zdobytej wiedzy. Niekoniecznie potrafi zastosować ją w praktyce;
  • praktyka - po ukończeniu kursu z ćwiczeniami kursant powinien potrafić przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę i wykorzystywać ją w codziennej pracy;
  • licencja - otrzymanie tego dokumentu po kursie potwierdza, że kursant posiada nie tylko szeroką wiedzę, ale potrafi ją również zastosować w różnych okolicznościach;
  • dyplom - najwyższy poziom kompetencji. Kurs kończący się dyplomem potwierdza, że jego uczestnik nie tylko ma szerokie umiejętności teoretyczne oraz praktyczne, ale też potrafi przekazać tę wiedzę dalej.

Jakie kursy i szkolenia dadzą gwarancję zdobycia pracy?

Nie każdy kurs da gwarancję zdobycia pracy. Najlepiej celować w takie, które kończą się otrzymaniem licencji, zaświadczenia lub dyplomu. Dobry certyfikat może zwrócić na nas uwagę wśród dużej ilości różnorodnych CV i ułatwi decyzję potencjalnemu pracodawcy.

Wybieraj szkolenia, które są prowadzone przez doświadczonego trenera oraz zapewniają dużą ilość ćwiczeń praktycznych.

Nie zaniedbuj małych szkoleń i krótkich kursów. Niezmiernie ważny jest ciągły rozwój, a tylko w przypadku zetknięcia się z konkretną dziedziną będziemy w stanie określić, czy kierunek nam się podoba. Zdobywajmy kompetencje z głową!

Przykładowe kursy, które dadzą zastrzyk wiedzy i praktyki

Na początku warto wybierać kursy, które pozwolą nam lepiej określić swoje kompetencje miękkie. Radzenie sobie ze stresem, poprawna autoprezentacja, komunikacja interpersonalna, zarządzanie swoim czasem, a także profesjonalne techniki sprzedaży pozwolą nam nakreślić siebie jako odpowiedniego i odpowiedzialnego pracownika.

Po zdobyciu wiedzy ogólnej poszukajmy szkoleń, które wyniosą nasze specjalistyczne umiejętności na kolejny poziom. Przykładem mogą być kursy Media Relations dla PR-owców i szkolenia dla managerów.

 

Szukasz kursu, który podniesie kwalifikacje managerskie?

Szkolenia otwarte z zarządzania zasobami ludzkimi

Najbardziej pożądane szkolenia w oczach pracodawcy - kursy i szkolenia, które zagwarantują Ci pracę
Oceny: 4 z 5 z 2 głosów