KALENDARZ POZYTYWNEGO MYŚLENIA na wiosnę :-)

W każdej niemal minucie coś do siebie mówimy. Głównie w myślach. Treść tego monologu wewnętrznego odzwierciedla to, co o sobie w głębi duszy myślimy, jak do siebie podchodzimy, jak siebie traktujemy itp. W monologu tym ukryte są nasze przeszłe doświadczenia i opinie innych na nasz temat. Siła tych powtarzanych słów wpływa na nas. Jeśli nasze myśli są negatywne, to znajdują one odzwierciedlenie w naszym zachowaniu – mamy kłopoty z asertywnością, reagujemy kategoriami: i tak mi się nie uda, jestem do niczego, nigdy nie znajdę drugiej połówki, nikt mnie nie zatrudni itp. Widzisz i rozumiesz negatywne konsekwencje takiego zachowania? Co chcesz z tym zrobić?

 

 

 

Zamień je na myślenie i zachowanie pozytywne!!!

Mimo, że z psychologicznego punktu widzenia łatwiej nam przychodzi znajdować powody do narzekania, skupiać się na niepowodzeniach i stosować uogólnienia: mnie się nie zdarza nigdy nic pozytywnego, to warto włączyć w swój kalendarz powody do zadowolenia, radości, uśmiechu, wdzięczności itp. Na wiele wydarzeń w naszym życiu nie mamy wpływu, ale możemy mieć wpływ na świadome  podarowywanie sobie przyjemności i powodów do uśmiechu.

W kalendarzach jest mnóstwo mniejszych i większych „świąt”, które możemy wykorzystać do tego celu. W każdym miesiącu możesz znaleźć okazję do pozytywnego myślenia i działania, ale nie czekaj! Zacznij już dziś! Na wiosnę!. 20 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna. Wiosna to energia, a więc nabierz wiatru w żagle i … do dzieła!

Oto niektóre propozycje:

 • 31.03. – to Dzień Wiosennego Spaceru przez Park

Prognozy pogody zapowiadają się w tym roku optymistycznie – więc spacer w tym dniu jest wręcz miłą koniecznością.

 • 3.04. – dziś masz powód do świadomego zrobienia sobie jakiejś przyjemności, ponieważ jest to Światowy Dzień Radości i Pokoju (World Party Day), szkoda byłoby nie wykorzystać takiej okazji.
   
 • 30.05. – owoce zapewniają nam moc witamin i zdrowej energii. W tym dniu przypada Światowy Dzień Przyrządzania i Picia Soków ze świeżych owoców. Na jaki pyszny sok masz dziś ochotę?
   
 • 14.06. – Dzień Uśmiechu bez Powodu

Pamiętaj, uśmiech mówi twojemu mózgowi, że jesteś szczęśliwy i zadowolony.  Jest również jak społeczny wirus – rozprzestrzenia się pozytywnie na tych, których nim obdarzysz. Dziś aplikuj go sobie i innym jak najczęściej.

 • 15.07. – Dzień bez Telefonu Komórkowego

Lipiec to czas wakacji, więc tym bardziej polecam ten dzień wszystkim zapracowanym i tym na urlopie. Wyłącz telefon (lub ogranicz do minimum korzystanie z niego) i zamień ten dzieńna Dzień Myślenia o Sobie, o Niebieskich Migdałach, o Bliskich Ci Osobach. Niech nikt w tym dniu ci w tym nie przeszkadza.

 • 17.08. – to Dzień Słuchania Swojej Intuicji

Na co dzisiaj masz ochotę? Co dziś chciałbyś zrobić? Co podpowiada Ci twoja intuicja?

Na wrzesień proponuję 2 ciekawe dni:

 • 1.09. – Dzień Pieczenia i Jedzenia Kruchych Ciasteczek

Nie ma znaczenia, czy jesteś aktualnie na diecie, czy nie – dziś w prezencie zjedz ulubione ciastko i … już  :)

 • 6.09. – Dzień Czytania Ciekawych Książek

Jeśli masz wrażenie, że nie masz czasu na czytanie ulubionych książek i za rzadko po nie sięgasz, to ten dzień to dobra okazja, by zacząć J. Usiądź wygodnie w fotelu lub na miękkiej kanapie i  … dobrej lektury.

 • 10.10. – Dzień Bycia Wdzięcznym za To, co Masz

Psychologowie twierdzą, że łatwiej nam zapamiętywać i skupiać się na naszych porażkach, rzeczach, które nam nie wyszły, nie poszły po naszej myśli itp. Dlatego zapominamy o tym, co nam się udało, co mamy, za co możemy być wdzięczni. A przecież to właśnie daje nam energię do życia. Dzisiaj poświęć chociaż 30 minut na to, aby spisać wszystkie rzeczy, które ci się do tej pory udały, z których jesteś dumny twoje sukcesy, mocne strony itp. Ciesz się tym i nigdy o nich nie zapominaj.

 • 26.11. – w Światowy Dzień Rzucania Palenia skorzystaj z okazji i zacznij pracować nad zmianą swoich nawyków, które ci od dawna przeszkadzają i negatywnie wpływają na komfort twojego życia, czy twoje zdrowie. Może to być właśnie rzucanie palenia, początek walki ze zbędnymi kilogramami,
  z przepracowaniem czy z odkładaniem ważnych spraw na później.
   
 • 14.12. – Dzień Wolnych Myśli

 

Na koniec, jeśli już wejdziesz z nawykiem pozytywnego działania w kolejny rok, to zacznij ten rok od … świadomego świętowania siebie  – 1 stycznia to Dzień Kochania Samego Siebie - po prostu rób NIC … ciesz się sobą, swoją rodziną i zastanów się, co dobrego chcesz sobie podarować w roku następnym.

 

Agnieszka Olejnik, ekspert HR, coach kariery, Trener AVENHANSEN®

Trener, Doradca Merytoryczny ds. Komunikacji i Wystąpień Publicznych Dyplomowany trener biznesu i coach, doświadczony menedżer i ekspert w dziedzinie Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Rozwoju.

Przeczytaj więcej na: http://szkolenia.avenhansen.pl/trenerzy/agnieszka-olejnik.html

Doradca Merytoryczny ds. Komunikacji i Wystąpień Publicznych Dyplomowany trener biznesu i coach, doświadczony menedżer i ekspert w dziedzinie Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Rozwoju.

 

Zobacz kalendarz najbliższych szkoleń Trenera »

KALENDARZ POZYTYWNEGO MYŚLENIA na wiosnę :-)
Oceny: 3 z 5 z 21 głosów