Jak dogadać się z księgową?

Świat finansów, rachunkowości i podatków niewątpliwie dla niektórych osób może być fascynujący. Dla przeciętnego człowieka jest on jednak zawiły i w wielu przypadkach kompletnie niezrozumiały. Dlatego rozmowa z wykwalifikowaną księgową może być co najmniej trudna.


Specjaliści posługują się fachowym językiem


Informatycy, inżynierowie, specjaliści z różnych branż gospodarczych, w tym również i księgowe, posługują się na co dzień specyficzną terminologią, która dla osób postronnych może być kompletnie niezrozumiała. Dlatego rozmowa właściciela firmy z działem księgowości, czy też poszczególnych pracowników, może być co najmniej trudna, pomimo dobrej woli obu stron. Nieprawidłowe zrozumienie poleceń księgowych może być dla przedsiębiorcy brzemienne w skutkach, bowiem może on nie złożyć o czasie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym czy opłacić daniny publicznej wtedy, gdy jest na to czas. Naraża się tym samym na wysokie koszty, kreowane przez zaległości podatkowe i odsetki naliczane od nich.


Obszar wiedzy ekonomicznej choć skomplikowany, to jest możliwy do zrozumienia. Potrzebna tylko odrobiona dobrej woli i znajomość choć elementarnych pojęć z zakresu rachunkowości. Można się tego nauczyć na specjalistycznych szkoleniach finansowych dla niefinansistów, organizowanych m.in. przez firmę AVENHANSEN.


Podnoszenie kompetencji w zakresie finansów


Nawet jeśli przedsiębiorca i zatrudniani przez niego managerowie na co dzień nie zajmują się kwestiami finansowymi i rachunkowością, powinni posiadać elementarną wiedzę w tym temacie. Wiedza o finansach tak naprawdę potrzebna jest każdemu człowiekowi, a szczególnie specjalistom i managerom. Umożliwia ona pełniejsze zrozumienie języku finansistów i księgowych.


Dzięki uzupełnieniu lub nabyciu od podstaw wiedzy dotyczącej finansów można nie tylko łatwiej i efektywniej prowadzić rozmowy z księgową i kierować własnym biznesem, ale również zrozumieć raporty finansowe sporządzane przez dział finansowy. Pozwolą one na podjęcie trafnych decyzji w zakresie obrania strategii dalszej działalności przedsiębiorstwa.

 

Zapraszamy na szkolenie: Zarządzanie finansami dla niefinansistów
 

Jak dogadać się z księgową?
Oceny: 0 z 5 z 0 głosów