Innowacyjny projekt: Twój i nasz Konsultant!

Zanim przystąpicie Państwo do zapoznania się z poniższym tekstem, pragnę na wstępie ostrzec i lojalnie uprzedzić, iż rozwiązanie jakie przychodzi nam dziś zaprezentować, jest tak innowacyjne a zarazem proste w swojej odsłonie, że prawdopodobnie sami zdziwicie się, że nie przyszło wam do głowy.


To, co mamy dziś Państwu do zaprezentowania to unikalny program Human Resources, którego poprowadzenia podjął się prawdziwy ekspert w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi - Pan Artur Pawłowski. Jest to przede wszystkim specjalista - praktyk, który swoje doświadczenie budował na:

 • rzeczywistym wdrażaniu: (dyrektor personalny w między innymi :Ruch SA, REMA 1000, UPS, KHS Krosno),  
 • tworzeniu od podstaw: (założyciel trzech, prywatnych szkół biznesu),
 • zarządzaniu: (WKRA SA, MS Stolica, INTERAK, GPH Folwark, EC Capital)
 • i wreszcie, doradzaniu, negocjowaniu, mentorowaniu: (PLL LOT S.A., jako wykładowca, jako autor podręcznika dla studentów: „Kierowanie i zarządzanie personelem”, publicysta, były szef Zespołu Doradców Ministra Edukacji Narodowej”).

Ponad dwudziestoletnia praktyka, wielokrotnie praca nad sytuacjami bez wyjścia, usprawnianie, wyprowadzanie na prostą i kontakt z rzeczywistym życiem przedsiębiorstwa sprawiły, że Pan Artur Pawłowski jest nieodzowny w każdej firmie i branży, która wraz z rozwojem potrzebuje wyłonienia i ujednolicenia pewnych rozwiązań, oddelegowania konkretnych pracowników do nowych zadań i obowiązków, czy stworzenia pewnych standardów działania i zachowania. Już nie ma konieczności sięgania po zewnętrzne audyty, spotykania obcych ludzi na korytarzach firmy, ponieważ jedna osoba, w postaci konsultanta AVENHANSEN - Pana Artura Pawłowskiego, będzie optymalnym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują pomocy czy rady. Ten innowacyjny projekt opiera się na ścisłej, opartej na zaufaniu i aprobacie ze strony firmy współpracy, która nie odbywa się jedynie na zasadzie analizy dokumentów i zwerbalizowaniu potrzeb ze strony zarządu. Konsultant, na okres, taki jaki wymaga od niego zastana sytuacja, staje się członkiem zespołu, z jakim przyjdzie mu pracować. Oznacza to, że przez czas od trzech do nawet pięciu dni w tygodniu, pracuje na terenie przedsiębiorstwa, przygląda się wewnętrznej organizacji pracy i diagnozuje wszystkie te obszary, które wymagają poprawy, aktualizacji czy też odmiennego podejścia.


Zajmuje się wszystkim co wymaga uwagi, a co, w perspektywie,  pomoże pracownikom i decydentom w dalszych działaniach, w szczególności skupiając się na takich obszarach jak:

 • planowaniu zatrudnienia, realizacji polityki kadrowej Zarządu. Rekrutacji i wprowadzaniu do pracy;
 • wytyczaniu ścieżek kariery, rotacji kadr;
 • szkoleniu i doskonaleniu pracowników;
 • ocenie pracowników;
 • systemie motywacyjnym;
 • racjonalizacji zatrudnienia;
 • sprawozdawczości kadrowej jako informacji zarządczej;
 • spraw kadrowo - płacowych;
 • komunikacji wewnętrznej , klimacie, kulturze pracy, kultury organizacyjnej.

Ale to nie wszystko! Nasz konsultant może także pomóc w kontaktach ze środowiskiem zewnętrznym, a dzięki swojemu doświadczeniu pomóc w nawiązaniu dialogu z władzami miast, uczelniami, czy szkołami, jak również doradzić w kwestiach pozyskiwania funduszy europejskich.


Jak natomiast przygotuje firmę do późniejszego samodzielnego egzystowania? Warto wiedzieć, że nie pozostawi żadnego przedsiębiorstwa samemu sobie. Po pierwsze pozostawi po sobie opracowane i wdrożone procedury, po drugie wyłoni, przeszkoli odpowiednich pracowników, odpowiedzialnych za poszczególne kwestie HR w firmie a po trzecie odejdzie dopiero wówczas, gdy uzna, że projekt można rzeczywiście uznać za zwieńczony sukcesem, co jest możliwe jedynie dzięki odpowiedniemu nastawieniu zarządu jak i pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie.


Bardziej zindywidualizowanej usługi nie sposób jest sobie wyobrazić. Tak proste w swoim rozwiązaniu a zarazem wieloaspektowe podejście do struktur organizacyjnych firmy, do tego rzeczywisty kontakt i przebywanie w organizacji, a zatem poznawanie nie tylko tych oficjalnych i formalnych ustaleń, pozwoli nie tylko dostrzec te problemy, które można byłoby wyłonić dzięki uważnemu przeanalizowaniu dokumentacji, ale poznać prawdziwe procesy zachodzące w firmie, które jeśli są nacechowane dobrą energią, mogą przedsiębiorstwo kierować ku lepszego, natomiast jeśli tą złą, zdławioną i niedopowiedzianą, gryźć i psuć od środka. Te wszystkie niuanse są możliwe do zaobserwowania jedynie dzięki zastosowaniu naszego innowacyjnego projektu, który już zdołał wzbudzić spore zainteresowanie. Jeśli więc stoicie przed nowymi wyzwaniami, pragniecie polepszyć komunikację w firmie czy potrzebujecie standaryzacji procedur - zapraszamy i polecamy!

Sprawdź, kiedy można umówić się na pierwsze, wstępne spotkanie! 

 

Projekt »

 


 

Powrót do strony z artykułami

 


 

AVENHANSEN Sp. z o.o. zezwala na kopiowanie i wklejanie na inne strony internetowe powyższego artykułu pod warunkiem dodania pod artykułem poniższego tekstu i dodania linka do tej strony:

Artykuł jest własnością firmy szkoleniowej AVENHANSEN Sp. z o.o.

Link do artykułu »

Innowacyjny projekt: Twój i nasz Konsultant!
Oceny: 4 z 5 z 27 głosów