Artykuł o książce: 'POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI'

Książką, którą lubię i cenię za zobrazowanie ''tajemnej'' wiedzy o wspomnianym wyżej zagadnieniu jest ''POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI'' Josepha Murphy'ego.

Pozycja ta jest jego sztandarowym dziełem, która dowodzi, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością, mogą być wykorzystane w sposób celowy. Służą temu specjalne techniki, zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte konkretnymi przykładami. Metody te odsłonią przed wami nowe obszary i nowe możliwości umysłu. Na początek jednak musicie zadać sobie pytanie - Czy wierzysz w to, że można kreować fizyczną rzeczywistość wokół siebie poprzez działania zawarte w Twoim umyśle? Jeśli NIE i nie masz ochoty na totalną REWOLUCJĘ w dziedzinie percepcji i pojmowania otaczającej Cię rzeczywistości, to serio lepiej nie czytaj tej książki! Jeśli nie interesuje Cię, jak w prosty sposób osiągnąć harmonię i spokój psychiczny, zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i szczęście to znaczy, że jeszcze nie jesteś gotów na przeczytanie tej książki.

UWAGA!!! Uprzedzam, że TREŚCI W NIEJ ZAWARTE ZMIENIAJĄ ŻYCIE ABSOLUTNIE KAŻDEGO. Krok po kroku, jakbyś uczył się chodzić, mówić, myśleć, odczuwać i kreować pozytywne reakcje - poznajesz proste techniki, jak zmienić lub osiągnąć wszystko to, na czym Ci zależy. Na pewno niektórzy z was po zapoznaniu się z tytułem pomyśli teraz Podświadomość? Psychologia? Filozofia-bzdety! Po co komuś tracić czas (którego przecież w ogóle nie mam bo.. i tu zawsze znajdzie się jakaś wymówka) na czytanie czegoś, w co nie wierzę, a poza tym moje dotychczasowe doświadczenia i zdobyta wiedza w zupełności mi wystarcza...no i żyje mi się dobrze...ale czy aby na pewno? Zrobiłem kiedyś ten wysiłek,  chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat podświadomości i tego, jaki może ona wywierać na nas wpływ i to co mogę powiedzieć z perspektywy czasu to, że były to jedne z najlepiej zainwestowanych w siebie i swój rozwój pieniądze w moim życiu.

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego życie jednych ludzi jest pasmem szczęścia a innych smutku?, dlaczego jeden człowiek cieszy się z bogactwa a i inny żyje w ubóstwie?, dlaczego ktoś pokonuje nie wyleczalną chorobę a inny umiera na lżejsze choroby?, dlaczego jeden człowiek żyje w szczęśliwym związku kiedy inny cierpi na samotność? Dlaczego, dlaczego, dlaczego mnóstwo pytań i często brak jakiegokolwiek wysiłku, aby sięgnąć po odpowiedź lub dla zaspokojenia swojego lenistwa mówi się po prostu ''bo tak'' lub jak powiedział kiedyś jeden z moich znajomych zanim poleciłem mu tą książkę cyt. „..a kto powiedział, że w życiu musi być sprawiedliwie? jedni mają a drudzy nie i tyle ... ''. Takie uproszczenie życia i próba wytłumaczenia naszego bycia w społeczeństwie jest oczywiście wygodne, bo nie wymaga wysiłku znalezienia odpowiedzi oraz konieczności uaktywnienia naszej wiary w to, że wszystko zależy od nas i tego jakie mamy nastawienie a precyzyjnie mówiąc, jak zaprogramowaliśmy naszą podświadomość!. Murphy mówi cyt. „twoja podświadomość kryje nieskończoną mądrość, nieskończoną moc i niewyczerpane uzdolnienia i możliwości, które czekają tylko na to, by je rozwinąć ...''. Należy zatem pamiętać, że twoje świadome myśli i wyobrażenia wywołują analogiczną reakcję podświadomości i uważać tym samym na to, co się mówi, bo może się spełnić! Podświadomość nie ''słyszy'' słowa ‘’NIE’’, dlatego słysząc jak ktoś mówi do ciebie np. ''Nie upuść tego'' często zdarza się, że właśnie coś puścisz czyż nie? a dlaczego? bo twoja podświadomość wykonała wypowiedziany rozkaz ''upuść to''! stąd lepiej, jak sugeruje autor, zmienić takie stwierdzenie na np. ''trzymaj to'' bez użycia słowa ''nie''.

To co zaraz napiszę, może wydać się jeszcze przed zapoznaniem się z lekturą dla wielu z was abstrakcyjne, a mianowicie - podświadomość kontroluje wszelkie procesy i funkcje życiowe organizmu i zna rozwiązanie naszych problemów- wymaga to ''tylko'' wiary. Prawo życia Murphy'go które lekko zmodyfikowałem mówi cyt. „Jako w niebie tj. w twoim umyśle tak i na ziemi tj. w twoim ciele, otoczeniu, życiu.'' Przedstawiając to bardziej obrazowo, to tak jak np. rura nadaje kształt płynącej przez nią wodzie, tak i twój sposób myślenia nadaje życiu kierunek i sens. Kolejny cytat poniżej przytoczę specjalnie z racji na charakter i miejsce naszej pracy,  „(...)Twoja podświadomość jest jak BANK, jak sponsor twoich pragnień. Ile dobrych pragnień i myśli wpłacisz na to konto, tyle pomnoży się z wysokim procentem i będziesz żył w dostatku i dobrobycie kieruje się ona bowiem dominującą myślą(...)” więc?....wszystko w twoich rękach!

Na szkoleniach sprzedażowych opowiadam zawsze o wizualizacji procesu sprzedaży (o której rozpisują się też m.in tacy autorzy jak T.Buzan, J.Gitomer, J.J Fox i wielu innych ) Aby o tym mówić, trzeba mieć w wyobrażeniu CEL, który chcemy osiągnąć i o tym właśnie pisze także między innymi Murphy mówiąc cyt. „Kiedy wyobrazisz sobie dokładnie swój cel, niezwykła siła podświadomości stworzy niezbędne warunki do jego urzeczywistnienia'' dlatego polecam to waszej szczególnej uwadze. Podświadomość podlega stale sile sugestii. Każda myśl jest przyczyną, a każda nowa przyczyna stwarza nowy skutek, umysł zaś rzuca swoje obrazy na ciało, jakby było ekranem filmowym.

Na koniec przytoczę krótką opowieść, która w swojej prostocie ma ogromne przesłanie: Uczeń zapytał kiedyś Sokratesa - Jak zdobyć mądrość? On zaprowadził go nad rzekę i zanurzył w wodzie. Chłopak walczył rozpaczliwie, by złapać oddech. Po pewnym czasie Sokrates go puścił. Kiedy uczeń doszedł do siebie, słynny filozof zapytał go: Czego najbardziej pragnąłeś, będąc pod wodą? Powietrza - odparł chłopak. Na to On oznajmił:
Kiedy zapragniesz mądrości równie mocno, jak dusząc się pragnąłeś powietrza, posiądziesz ją. Osobiście bardzo lubię także przysłowie Sokratesa, które uważam za motto, cyt. „Mądrym jest ten kto zna swoją niewiedzę'', gdyż świadomość tego faktu, jest motorem napędzającym ambitnych do życia ciekawego pełnego pasji bez monotonii życia codziennego.

Tak jak podświadomość jest źródłem nowych pomysłów, które możesz wykorzystać choćby w sprzedaży, tak myśl jest ziarnem czynu, więc do książki i POWODZENIA w życiu, w każdym jego aspekcie prywatnym i zawodowym.Serdecznie Pozdrawiam
Bartosz Królikowski »

 

Sprawdź teraz naszą ofertę

Szkolenia otwarte ze sprzedaży

 


 

Powrót do strony z artykułami

 


 

Artykuł o książce: 'POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI'
Oceny: 4 z 5 z 76 głosów