SZKOLENIA SĄ FAJNE

Poniżej wywiad z Prezesem AVENHANSEN

 

Ciężka praca, zaangażowany Zespół, doświadczeni i utalentowani trenerzy plus odrobina szczęścia, oto prosty przepis na sukces znanej i lubianej krakowskiej firmy szkoleniowej AVENHANSEN.

O szkoleniach właśnie rozmawiamy z Prezesem firmy, Panem Maciejem Firlitem.

 

Jak Pan wpadł na pomysł zbudowania marki AVENHANSEN?

Zanim powstał pomysł powołania do życia nowej firmy szkoleniowej, miałem już za sobą 5 lat doświadczeń w branży szkoleniowej. Moja przygoda zaczęła się od pracy w trenerskiej firmie szkoleniowej. Tylko trzech trenerów i nikogo do prowadzenia biura. I to właśnie ja miałem być tą jedną osobą, która poprowadzi biuro, sprzedaż, logistykę, wstępne finanse i marketing.

I tak się stało.

Po roku rozstaliśmy się a ja ze wspólnikiem założyliśmy zupełnie nową firmę szkoleniową. Mój wspólnik nie znał tej branży więc ja zająłem się tworzeniem biura, zatrudnieniem pracowników i trenerów, zbudowaniem oferty szkoleniowej, budowaniem bazy klientów, kontaktami z klientami, jeżdżeniem na spotkania, planami marketingowymi i sprzedażowymi … wszystkim.

Po czterech latach firma rozrosła się do sporych rozmiarów, a kierunek jej rozwoju nie był spójny z moją wizją prowadzenia biznesu. Pożegnałem więc moją firmę, oddałem udziały, złożyłem wypowiedzenie z bycia Prokurentem i Dyrektorem Operacyjnym.

I  tak rozpocząłem nowy rozdział w moim życiu. Ten rozdział przybrał nazwę i barwy AVENHANSEN. Był maj 2007 roku. Była piękna wiosna i wszystko budziło się do życia. Ja z moją nową firmą również.

 

Czym jest szkolenie?

To termin, w którym zawiera się wiele różnorodnych działań mających na celu podnoszenie kompetencji w różnych obszarach. Podczas szkoleń organizowanych przez AVENHANSEN największy nacisk kładziemy na podnoszenie umiejętności - bardzo ważny jest tu praktyczny aspekt szkoleń. Najczęściej chodzi o rozwijanie umiejętności dorosłych uczestników związanych z wykonywaną przez nich pracą lub umożliwiających im podjęcie nowego zajęcia, czy szeroko rozumiany rozwój osobisty.

 

Czy szkolenia są fajne?

Zdecydowanie. Naszą misją jest pomagać i inspirować do rozwoju. Inspirować mądrze i w oparciu o profesjonalne metody nauczania. W AVENHANSEN stworzyliśmy formułę, która odbiega od stereotypu współczesnego spojrzenia na szkolenia czy coaching, gdzie się mówi ludziom: „Jesteś zwycięzcą!”, „Możesz wszystko!” etc. Dbamy o to, aby nasi trenerzy byli specjalistami w dziedzinie, w której prowadzą szkolenia, żeby mieli duże praktyczne zawodowe doświadczenie w tym zakresie i żeby nie opowiadali ludziom pustych frazesów o tym, co należy zrobić, aby odnieść sukces. Chcemy, aby dzielili się swoją fachową wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas pracy w biznesie i żeby inspirowali i zachęcali ludzi do działania.

Wszyscy wiemy, że nie wszystko nam w życiu się uda; że czekają nas zarówno wzloty, jak i upadki. My nie sprzedajemy ludziom złudzeń, ale praktyczne narzędzia, które mogą wykorzystać do swojego rozwoju osobistego i zawodowego.

Zależy nam, aby uczestnicy po naszych szkoleniach wracali do domu, do pracy, do swojej rzeczywistości nie tylko z myślą: „Mam tę moc”, ale przede wszystkim z poczuciem – „Wiem, do czego, jak i kiedy tę moc chcę wykorzystać i jeśli nawet zdarzy mi się porażka – to jestem przygotowana /-ny na poradzenie sobie z nią … bo rozwijanie siebie jest fajne mimo porażek.”

 

Co wyróżnia Wasze programy szkoleniowe?

Dla nas priorytetem jest aktywizacja osób, które gościmy na naszych szkoleniach. Wiemy, jak bardzo ważna w procesie uczenia się dorosłych jest możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem podczas zajęć. Dlatego wszystkie nasze zajęcia prowadzone są metodą warsztatową w oparciu o piramidę uczenia się E. Dale’a, według której ludzie zapamiętują tylko 10% tego, co przeczytają lub usłyszą; 30% tego, co widzą; 50% tego, co widzą i słyszą; 70% tego, co mówią i piszą i aż 90% tego, co mówią podczas działania. Stawiamy na duże zaangażowanie uczących się. Dzięki temu uczestnicy naszych szkoleń szybciej i efektywniej przyswajają nową wiedzę i przy okazji wzajemnie się inspirują i motywują do działania.

 

Jakie szkolenia są aktualnie na topie?

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się szkolenia z wystąpień publicznych i sprzedaży. Do tej dwójki dołączają ostatnio szkolenia z tzw. work – life balance (równowaga między życiem zawodowym a osobistym). Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, mamy mnóstwo zajęć, a to wywołuje stres i jest przyczyną szybszego niż zazwyczaj wypalenia zawodowego.

Z drugiej strony, stale poszerza się oferta naszych szkoleń z prawa. To bardzo ważny kawałek naszego “tortu” z oferty szkoleniowej.

 

Co daje Wam poczucie satysfakcji i zadowolenia?

Mamy to szczęście, że zarabiamy na swojej pasji więc każdy dzień pracy dostarcza nam nowej energii do działania. Dla Zespołu AVENHANSEN najważniejsze jest, aby praca, którą mamy do wykonania była dobrze zrobiona, a Klienci byli zadowoleni, wracali do nas i polecali innym nasze usługi i naszych trenerów. Wiele firm i osób ocenia nas (również w pisemnych referencjach) jako rzetelnego, profesjonalnego partnera biznesowego dla swoich działań rozwojowych. To bardzo motywuje i daju wiele energii do dalszych działań.

Beata Dyjak

Masz pytania? Porozmawiaj Dyrektor ds. rozwoju i realizacji projektów
515 212 449 bdyjak@avenhansen.pl Zadaj pytanie

Podobne aktualności

SZKOLENIA SĄ FAJNE
Oceny: 0 z 5 z 0 głosów